کد خبر: 4028348
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
رئیس بنیاد شهید کشور خبر داد:

رئیس بنیاد شهید کشور با اشاره به اینکه بیشترین رشد در لایحه بودجه مربوط به ایثارگران است، گفت: پنج درصد طرح نهضت ملی مسکن به جامعه ایثارگران تعلق می‌گیرد.

امیرحسین قاضی زاده، معاون رئیس جمهوربه گزارش ایکنا از لرستان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور در جریان سفر به لرستان امروز پنج‌شنبه، ۲۳ دی در جلسه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت لرستان، اظهار کرد: لرستانی‌ها در کنار شجاعت و غیرت خدادادی که داشتند ولایت‌مدار بودند.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ ولایت‌مداری و دفاع از حریم ولایت پررنج بوده است، ادامه داد: همواره می‌بینیم امامزادگان و فرزندان اهل‌بیت(ع) در شهرها دائما در حال رفت و آمد و از جور ظالمان در خفا بودند با این حال مردم لرستان با وجود سختی‌ها همواره مطیع ولایت و پناهگاه امامزادگان و فرزندان اهل‌بیت(ع) بودند.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه حریت و شجاعت انسان را با توحید می‌دهد و انسان‌هایی که ترسو هستند در جایی از دین و اعتقاد به خدا هم می‌گذرند، اظهار کرد: تنها قومیتی که یکپارچگی آن در کشور حفظ شده لرها هستند کمااینکه هر جا حکومت مرکزی دچار مشکل شده لرها به داد حکومت می‌رسیدند.

رىیس بنیاد شهید کشور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری وقتی درباره آینده انقلاب صحبت می‌کنند راهکار بقای آن را در پیوند با فرهنگ ایثار و شهادت می‌دانند، اظهار کرد: حفط و حیات انقلاب وابسته به حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه کار شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حفظ پیوست گفتمانی ایثار و شهادت است و تعداد این جلسات باید بیشتر شود، ادامه داد: وقتی می‌خواهیم فرهنگی را حفط کنیم مراجع و واجدان آن فرهنگ باید الگو باشند به همین سبب باید کرامت شهدا و خانواده شهدا حفظ شود.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه آن تصویری را از خانواده شهدا نشان می‌دهیم باید تصویری باشد که پیوسته در حال ایثار هستند، افزود: طبق قانون باید به بخشی از جامعه شاهد زمین واگذار کنیم که برخی استان‌ها صددرصد پوشش داده شده در حالی‌که در لرستان از ۳ هزار نفر واجد شرایط فقط ۲۲ واحد در ازنا واگذار شده است.

معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه بیشترین رشد در لایحه بودجه را ایثار و شهادت داشته است و در قرارداد با دولت ۱۰ درصد اعتبارات اشتغال به ایثارگران و ۵ درصد جهش ملی مسکن به جامعه ایثارگران تعلق می‌گیرد، افزود: برنامه ویژه‌ای برای اشتغالزایی فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد داریم که طی آن تا پایان سال ۱۷ هزار پست به این افراد تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در رعایت سهمیه استخدام ایثارگران و تبدیل وضعیت برخی دستگاه‌ها کندکاری می‌کنند و تفسیر شخصی می‌کنند کمااینکه تبدیل وضعیت فرزندان شاهد در لرستان وضعیت خوبی ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: