کد خبر: 4089150
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

شاخصه‌های حاکمیت امام زمان(عج) برای مردم تبیین شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه نظام اسلامی مشروعیت خود را از مهدویت دارد، گفت: در فرهنگ اسلامی، ولایت‌فقیه را دنباله ولایت امام معصوم می‌دانیم، لذا ضرورت دارد شاخصه‌های حاکمیت امام زمان(عج) به‌طور کامل برای مردم تبیین شود.

حجت‌الاسلام احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‎آباد، امروز، 10 مهر در جلسه سیاست‌گذاری، هماهنگی و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان لرستان، اظهار کرد: مشروعیت نظام ما به وجود امام زمان(عج) است، به‌معنای دیگر نظام اسلامی مشروعیت خود را از مهدویت دارد.

وی با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی، ولایت‌فقیه را دنباله ولایت امام معصوم می‌دانیم، ادامه داد: باید شاخصه‌های حاکمیت امام زمان(عج) به‌طور کامل برای مردم تبیین شود.

شاهرخی با تأکید بر اینکه شاخصه‌های اصلی حکومت امام زمان(عج) در معارف مهدوی است، اظهار کرد: تشکیل حکومت واحد جهانی، نشر و گسترش اسلام، عدالت‌گستری در همه زمینه‌ها از برجسته‌ترین شاخصه‌های حاکمیت امام زمان(عج) است.

امام‌جمعه خرم‎آباد با یادآوری اینکه باید هر چه می‌توانیم معارف مهدوی را در میان اقشار مختلف گسترش دهیم، ادامه داد: گسترش معارف مهدوی سبب معرفت‌افزایی و محبت به آن حضرت می‌شود و معرفت، تبعیت و اطاعت را به‌دنبال می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه ائمه‌جمعه در سطح شهرستان‌ها مسئولیت شورای سیاست‌گذاری فعالیت‌های مهدوی را بر عهده دارند، افزود: مصوبات شورای سیاست‌گذاری فعالیت‌های مهدوی در سطح شهرستان‌ها هم اجرایی شود که در این راستا معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز پیگیر باشد.

شاهرخی با تأکید بر لزوم برجسته شدن و توجه بیشتر به طرح سه‌شنبه‌های مهدوی گفت: از ظرفیت گروه‌های جهادی در فعالیت‌های مهدوی بیشتر استفاده شود کمااینکه در سطح استان ۶۰ گروه جهادی در جاهای مختلف در این راستا فعالیت دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha