کد خبر: 4225892
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۸

بازدید مدیرکل ارشاد لرستان از نمایشگاه مُد و لباس ایرانی + عکس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از نمایشگاه مُد و لباس ایرانی ـ اسلامی واقع در در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد خرم‌آباد بازدید کرد.

بازدید مدیرکل ارشاد لرستان از نمایشگاه مُد و لباس ایرانی به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان لرستان، اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امروز، 19 تیرماه از نمایشگاه مُد و لباس ایرانی و اسلامی و صنایع دستی که به‌مناسبت هفته حجاب و عفاف با همکاری انجمن مُد و لباس و دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد خرم‌آباد برپا شده است، بازدید کرد.

لیلا پهلوانی، رئیس انجمن مُد و لباس لرستان در این بازدید، گفت: این نمایشگاه آثاری از دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران خرم‌آباد است که اکثراً از اعضای انجمن طراحان مد و لباس استان هستند.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه آثاری از لباس‌های اجتماع مجلسی، اجتماع روزانه و لباس‌های محلی به نمایش گذاشته شده است، افزود: استفاده از موضوعات بومی و سنتی استان، موضوعات هنری ایران در طراحی‌های این آثار الهام‌گیری شده است که همه آن‌ها ریشه در فرهنگ عفاف و حجاب و هنر ایرانی و اسلامی ما دارند.

پهلوانی با بیان اینکه برخی از طراحی‌های تاپ‌استری‌ به نمایش درآمده در این نمایشگاه حتی برای نخستین بار در دنیا انجام شده است، اضافه کرد: طراحی این تاپ‌استری‌ها به‌روزآوری شده است.

رئیس انجمن مُد و لباس لرستان افزود: در این نمایشگاه همچنین ملحقات لباس شامل کفش، کمربند و تزئینات به نمایش درآمده است؛ آثاری نیز از سوزن‌دوزی‌هایی که در دکوراسیون منزل و کفش‌های سنتی ایرانی کاربرد دارند، نمایش داده شده است.

یادآور می‌شود، نمایشگاه مد و لباس ایرانی تا پنج‌شنبه، 21 تیرماه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد آماده بازدید علاقه‌مندان است.

انتهای پیام
captcha