کد خبر: 4225739
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۰

۵۰ دانش‌آموز لرستانی در مرحله کشوری مسابقات قرآن شرکت می‎کنند

رئیس اداره امور قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان با اشاره به شرکت ۵۰ دانش‌آموز لرستانی در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی، گفت: هفته آینده کارگاه توانمندسازی ویژه این دانش‌آموزان در استان برگزار می‎شود.

ابراهیم عزیزی، رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستانابراهیم عزیزی، رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان از کارگاه توانمندسازی ویژه دانش‌آموزان منتخب مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش لرستان خبر داد و گفت: این کارگاه توانمندسازی هفته آینده طی یک روز در دو بخش دانش‌آموزان دختر و پسر راه‌یافته به مرحله کشوری این دوره از مسابقات برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در دو بخش آوایی شامل قرائت ترتیل و تحقیق، مداحی، اذان، حفظ و بخش پژوهشی شامل تفسیر قرآن، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، انشای نماز و احکام آموزش برگزار می‏‌شود، ادامه داد: مسابقات بخش پسران 31 تیرماه به میزبانی مشهد آغاز و تا چهارم مردادماه ادامه دارد.

 رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان 50 دانش‌آموز دختر و پسر از استان لرستان نیز شرکت دارند، اضافه کرد: مسابقات بخش دختران نیز 15 مردادماه به میزبانی مازندران آغاز و تا 19 مردادماه ادامه دارد.

عزیزی با اشاره به فعالیت 19 دارالقرآن وابسته به اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان، گفت: فعالیت این دارالقرآن‌ها از اوایل تابستان شروع شده و تا اواخر تابستان ادامه دارد و در این دارالقرآن‌ها آموزش‌های لازم به قرآن‌آموزان ارائه می‎شود.

انتهای پیام
captcha