کد خبر: 4221451
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۳

انتخاب فرد اصلح از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: از ابتدای تشکیل نظام مشارکت حداکثری و تلاش برای انتخاب فرد اصلح دو راهبرد اصلی و مهم جمهوری اسلامی در برگزاری انتخابات بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی امام جمعه خرم‌آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، امروز ۲۵ خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلای الغدیر این شهر برگزار شد، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات اظهار کرد: از ابتدای تشکیل نظام مشارکت حداکثری و تلاش برای انتخاب فرد اصلح دو راهبرد اصلی و مهم جمهوری اسلامی در برگزاری انتخابات بوده است.

وی با اشاره به اینکه پایه اصلی قدرت جمهوری اسلامی بر حضور مردم نهاده شده و اقتدار آن به واسطه مشارکت ملت است و حضور حداکثری در انتخابات هشتم تیرماه تولید اقتدار ملی می‌کند، بیان کرد: چنین ملتی با اتکا به توان داخلی، پیشرفت و توسعه را برای خود رقم می زنند.

شاهرخی اضافه کرد: مشارکت حداکثری ایجاد وحدت و همبستگی کرده و سبب اتحاد ملی می شود، همچنین گفتمان انقلاب اسلامی که دفاع از مظلوم و دشمنی با ظالم است بر دلها و افکار حاکم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به روز بسیج اساتید گفت: شهید چمران می‌توانست مانند برخی زندگی مرفهی داشته باشد اما به عنوان دانشمندی متخصص به یاری شیعیان مظلوم لبنان رفت و پس از انقلاب نیز در دفاع از کشورش سر از پا نشناخت و امیدواریم که تمام اساتید ادامه دهنده راه این شهید باشند.

وی با اشاره به افزایش سرسام آور اجاره‌بها از سوی برخی مالکان تصریح کرد: صاحب‌خانه‌ها باید در گرفتن اجاره از مستاجران انصاف را رعایت کنند چرا که افزایش چند برابری اجاره به دور از عدل و انصاف است.

شاهرخی افزود: کسانی که با خداوند داد و ستد کنند قطعاً پاداش آن را می‌بینند، بنابراین توجه به نوع‌دوستی داشته باشید و همچنین از امتیاز حساب‌های بانکی خود افراد مستحق را معرفی کنید تا بانک‌ها به آن‌ها تسهیلات بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: بسیاری از شما از هزینه‌های دسته گل‌های آنچنانی و پخت و پز در مراسمات عزاداری دوری کردید که پیشنهاد می‌شود که این هزینه‌ها را صرف خانواده‌های نیازمند و رفع امورات آنها کنید و فرهنگ نوع‌دوستی را در میان خود تقویت و در این شرایط حساس زندگی را برای دیگران آسانتر کنید.

وی با اشاره سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) افزود: امام باقر(ع) با جهاد علمی و فرهنگی نخبگانی را تربیت و اسلام ناب را معرفی کردند.

شاهرخی بیان کرد: عید قربان گردهمایی و کنگره عظیم حج است که حاجیان با ذبح قربانی بین دلبستگی‌های معنوی و امور مادی فاصله ایجاد می‌کنند و جا دارد هرکس به اندازه توان خود در این روز با دادن قربانی و توزیع در میان مردم همبستگی و محبت ایجاد کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به حضور مؤسسه ملی مرهم برای جراحی رایگان بیماران شکاف لب و کام در لرستان اظهار کرد: این پزشکان متخصص و فوق تخصص در سه روز بیش از ۳۰۰ عمل رایگان در ۱۰ اتاق عمل بیمارستان شهدای عشایر برای بیماران سراسر کشور که به استان مراجعه می کنند، انجام دادند.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰۰ نفر از بیماران ارتوپدی نیز توسط پزشکان متخصص این مؤسسه ویزیت و در ماه‌های آینده در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران تحت عمل جراحی رایگان قرار می‌گیرند که جای قدردانی از مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی استان دارد.

شاهرخی در پایان بیان کرد: برخی سازمان‌ها امکانات خود را برای اسکان بیماران شهرهای دیگر اختصاص داده‌اند و چنانچه کسانی هم توانایی دارند اعلام کنند تا این بیماران و خانواده‌هایشان به بهترین نحو ممکن پذیرایی شوند.

انتهای پیام
captcha