نقش هنرمندان در تقویت اندیشه‌های فرهنگی و هنری
کد خبر: 4220862
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۵
روانشاد بیان کرد:

نقش هنرمندان در تقویت اندیشه‌های فرهنگی و هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: غم نان باید کمترین دغدغه فرهنگ و هنر هنرمندان استان باشد چرا که هنرمندان باید با فراغ خاطر و خلاقیت به نوزایی و تقویت اندیشه‌های فرهنگی و هنری استان بپردازند.

اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، امروز ۲۱ خرداد ماه، در نشست صمیمی استاندار لرستان با اصحاب فرهنگ و هنر استان، با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی، هنری لرستان، گفت: تاریخ و هویت لرستان به هنر و هنرمند گره خورده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه آنگاه که نام مفرغ، برنز، موسیقی و نقاشی‌های لرستان به میان می‌آید، این هنر لرستان است که سینه ستبر می‌کند، افزود: می‌توان گفت که هویت لرستان، هستی خود را بدون هنر از دست می‌دهد. 

روانشاد با اشاره به اینکه اجحاف‌های تاریخی در حق این خطه، این استان را از قطارهای توسعه، فرهنگ و آسیب‌زدایی فرهنگی قدری جا گذاشته است، افزود: فرهنگ چند هزار ساله لرستان خود به تنهایی نام و نشان ارزشمندی دارد و برای جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری کفایت می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این استان، گفت: باید به این ظرفیت‌ها به عنوان سربازان فرهنگ و هنر نگاه ویژه شود. 

وی افزود: غم نان باید کمترین دغدغه فرهنگ و هنر هنرمندان استان باشد چرا که هنرمندان باید با فراغ خاطر و خلاقیت به نوزایی و تقویت اندیشه‌های فرهنگی و هنری استان بپردازند.

روانشاد با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هستیم، گفت: هنرمندان با یاری گرفتن از قدرت هنر می‌توانند در آگاهی‌بخشی به مردم برای افزایش مشارکت در انتخابات نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی هنرمندان همیشه پای کار بودند و در بسیاری از حوادث سیاسی و اجتماعی نقش‌آفرینی کردند و در این عرصه نیز می‌توانند اثرگذار باشند.

انتهای پیام
captcha