دوره تخصصی «حقوق رسانه در پرتو اندیشه‌های قضایی» در لرستان برگزار شد
کد خبر: 4220499
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸
ویژه اصحاب رسانه

دوره تخصصی «حقوق رسانه در پرتو اندیشه‌های قضایی» در لرستان برگزار شد

دوره تخصصی «حقوق رسانه در پرتو اندیشه‌های قضایی» با تدریس نائب رئیس ادوار کانون وکلای دادگستری ایران در لرستان برگزار شد.

دوره تخصصی «حقوق رسانه در پرتو اندیشه‌های قضایی» در لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، دوره تخصصی «حقوق رسانه در پرتو اندیشه‌های قضایی» شنبه، 19 خردادماه با تدریس محمدعلی رضایی آهنگران، نائب رئیس ادوار کانون وکلای دادگستری ایران و با حضور اصحاب رسانه لرستان با همکاری خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.

محمدعلی رضایی آهنگران در این دوره تخصصی گفت: اگر اصحاب رسانه با حقوق و تکالیف قانونی خود آشنا شوند می‌توانند بهتر مشکلات جامعه را به منصه ظهور برساند و اطلاع‌رسانی کنند و علاوه بر آن متوجه تبعات کیفری بر یک نوشتار نیز خواهند شد.

نائب رئیس ادوار کانون وکلای دادگستری ایران آشنایی با حقوق و قانون را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای همه افراد به‌ویژه اهالی رسانه دانست و افزود: اگر اهالی رسانه مسلط به مسائل حقوقی باشند بهتر و بیشتر می‌توانند رسالت خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه سابقه پردازش به امور مطبوعاتی در ایران سابقه درخشانی است، اضافه کرد: قبل از اینکه نظام کیفری ما سامان بگیرد قانون مطبوعات در ایران وجود داشته به‌گونه‌ای که سابقه قانون مطبوعات در کشور ما بیشتر از نظام‌مندی کیفری آن است.

رضایی آهنگران گفت: مترقیان زمان انقلاب مشروطه به این باور رسیدند که جامعه زمانی می‌تواند از مرحله گذار به سلامت عبور کند که در آن مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی جایگاه داشته باشند و در منظومه ادبیات حقوقی جایگاه شایسته آنها جانمایی شود. 

وی افزود: اصحاب رسانه برای اینکه زبان گویای جامعه باشند باید دلهره و دغدغه عواقب ناشی از رسالت خطیر خود را نداشته باشند و این جایگاه در سده اخیر همواره منشأ تحول بوده است.

نائب رئیس ادوار کانون وکلای دادگستری ایران بر افزایش دانش حقوقی اصحاب رسانه تأکید کرد و گفت: تلاش می‌شود با تهیه محتوای آموزشی تخصصی در این زمینه فعالان رسانه‌ لرستان هرچه بیشتر با قوانین و مقررات مربوط به حرفه کاری خود آشنا شوند.

انتهای پیام
captcha