کد خبر: 4218718
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹
معاون استاندار لرستان:

الگوی مدیریتی آیت‌الله رئیسی تبیین شود

احسان یاوری با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی مصداق مدیر تراز جمهوری اسلامی بود، بر ضرورت تبیین الگوی ناب مدیریتی آیت‌الله رئیسی تأکید کرد و گفت: شهید جمهور مصداق موفق مردم‌سالاری دینی بود و می‌طلبد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه الگوی خدمت را برای مردم تبیین کنند.

احسان یاوری،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، سوگواره فرهنگی هنری «شهید جمهور» ویژه اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی استان لرستان عصر امروز، ۷ خردادماه در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی، سینما کیو خرم‌آباد برگزار شد. 

احسان یاوری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در این سوگواره با تسلیت به‌مناسبت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی با شهادت خود تابلویی از خدمت‌رسانی، عشق به مردم، دینداری، ولایتمداری، تعهد و تقید نسبت به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را برای ما ترسیم کرد.

وی با بیان اینکه فقدان شهادت آیت‌الله رئیسی اگرچه برای ما سخت و دردناک است اما برای ما تجلی جمع میان دین و سیاست را رقم زد و ثابت کرد میان دین‌داری و سیاستمداری می‌توان جمع کرد، افزود: شهید آیت‌الله رئیسی در عین اینکه دیندار، متعهد و مقید بود یک سیاستمدار پرکار، دقیق، منظم و خدمت‌گذار به مردم نیز بود.

یاوری با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی مصداق مدیر تراز جمهوری اسلامی بود، اضافه کرد: آیت‌الله رئیسی نمونه یک مدیر صادق در گفتار و کردار، پاک‌دست، خویشتن‌دار، مردم‌باور و برخوردار از سعه صدر بود که الگوی مدیریتی وی در دنیا بی‌همتاست.

معاون سیاسی‌، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه نگاه آیت‌‌الله رئیسی فقط خدمت‌رسانی به مردم بود و ایشان برای مدیران الگوی کاملی است، اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی در برابر هجمه‌هایی که علیه ایشان می‌شد خویشتن‌دار بود و دیگران را نیز دعوت به خویشتن‌داری و سعه صدر می‌کرد.

یاوری بر ضرورت معرفی، تبلیغ و تبیین الگوی ناب مدیریتی آیت‌الله رئیسی تأکید کرد و افزود: شهید خدمت آیت‌الله رئیسی مصداق موفق مردم‌سالاری دینی بود و می‌طلبد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه الگوی خدمت را برای مردم تبیین کنند.

شهید رئیسی برگ زرین تاریخ معاصر است

اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در سخنانی گفت: شهید جمهور مفهومی ورای ترکیب کلماتی که ما به‌عنوان یک سمت اجتماعی و سیاسی تحت عنوان رئیس جمهور در ذهن داشتیم، بود.

وی با اشاره به اینکه شهید جمهور مصداق جمهوریت، مردم‌محوری، دموکراسی و شهید شدن و شهادت در راه مردم‌باوری است، اظهار کرد: «شهید جمهور» تنها به‌معنای شهادت رئیس جمهور نیست؛ بلکه معنای ثانویه‌ای را در خود مستتر دارد و آن شهادت برای جمهوریت اسلامی و برای مردم است.

روانشاد با اشاره به اینکه شیوه مدیریت آیت‌الله رئیسی برای الگوبرداری نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا و برای همه تاریخ قابل بهره‌برداری است، افزود: شهید رئیسی برگ زرین تاریخ معاصر است و فرزند صالح مکتب امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بود که در راه خدمت به مردم شهید شد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی مردی از مردم، با مردم و برای مردم بود و مصداق بسیاری از مفاهیم است، افزود: آیت‌الله رئیسی، مصداق اسلامی بودن، جهادی بودن، جهاد تبیین و تبیین جهاد است که هر یک سویه‌های متفاوتی هستند که مصادیق آن را می توانیم در شیوه زیست، مدیریت و شهادت‌ ایشان ببینیم.

وی ادامه داد: معتقدم اگر جمهوری اسلامی را یک مکتب بدانیم، شهید رئیسی الگوی یک فرزند صالح و مصداق عینی برای تمام شعائر جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام
captcha