خبرنگار نباید جای عقل و احساس را عوض کند
کد خبر: 4078938
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸

خبرنگار نباید جای عقل و احساس را عوض کند

فرمانده سپاه لرستان با بیان اینکه خبرنگار نباید جای عقل و احساس را عوض کند، بلکه باید خبر را درست و دقیق بگیرد و منعکس کند، اظهار کرد: خبرنگاران رقیبی ‌غول پیکر به نام فضای مجازی دارند که منبع نمی‌خواهد و تمام اقشار را دربر‌ می‌گیرد و رسانه باید با آن مقابله کند.

مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عصر چهارشنبه، ۲۶ مرداد در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که در سالن شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی به‌عنوان پدیده جدید عصر حاضر معجونی از حاکمیت توده مردم و ارزش‌های اسلامی است‌.

وی با بیان اینکه اولین بار است که اسلام با کمک حاکمیت مردم حاکمیت را به دست می‌آورد، اضافه کرد: سر و کار اصحاب قلم با اندیشه و فکر مردم است، مهندسی اذهان بشر با اصحاب رسانه، قلم و گویندگان و خبرنگاران شکل می‌گیرد و جمهوری اسلامی با اینکه جنگ‌های نرم و سخت را پشت سر گذاشته، فکر و اندیشه‌اش با دنیا درگیر است و همان علت توفیقات مستمر ماست.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، گفت: از بدو سقوط پهلوی و روی کار آمدن انقلاب چهار شعار را روی دست قرار دادیم که هیچ تعارضی با شخصی نداشت الی اینکه با فکر و اندیشه مستعمران و مستبدان مخالفت داشت که همین منطق تومار جهان مستکبر و مستبدین و استعمارگران و همه را پیچاند و درگیری آ‌نها با همین منطق بود.

کشکولی با بیان اینکه حرف ما فرهنگی بود اما آنها گفتند این منطق را باید به زور با کودتاها و جنگ‌های مختلف در نطفه خفه کرد، تصریح کرد: ما در جنگ هشت ساله نیز منطقمان را اعلام کردیم، گفتیم نمی‌خواهیم زیر بار زور برویم لذا ۴۳ سال است بستر همه این درگیری‌ها همین منطق قوی ماست و امروز دنیا از همین منطق کم آورده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، بیان کرد: ما نمی‌توانیم برای سلاح‌‌هایی که داریم خود را با دشمنان مقایسه کنیم اما در منطقه قدرت به سمت ما می‌آید، قدرت منطق ماست که آنها را از جنگ سخت به نیمه سخت و نرم آورده است که به این طرف می‌روند که چادر و روسری خواهران ما کمی جابجا شود.

وی با بیان اینکه خواهران با هر حجابی استقلال و آزادی را می‌خواهند و از حقوق خود و دیگران دفاع می‌کنند، اضافه کرد: اگر اصحاب رسانه ما این موقعیت خطیر را درک کنند بهتر می‌توانند از حقوق حقه مردم که با عقلانیت همراه است دفاع کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه خبرنگار نباید جای عقل و احساس را عوض کند، بلکه باید خبر را درست و دقیق بگیرد و منعکس کند، اظهار کرد: امروز خط مقدم شما هستید و جنگ، جنگِ رسانه است و سپاه نیز در جهت جهاد تبیین وظیفه دارد به شما کمک کند، حضور توده مردم در پشتیبانی از نظام خطرناک‌تر از ‌‌بمب‌هاست.

کشکولی با اشاره به اینکه امروز رقیبی ‌غول پیکر به نام فضای مجازی دارید که منبع نمی‌خواهد و تمام اقشار را نیز دربر‌ می‌گیرد که رسانه باید با آن مقابله کند، افزود: ما در مرحله دولت‌سازی هستیم و بناست دولتی بسازیم که در شأن مردم و نظام است، دولت به معنای دیگر که سه قوا را در نظر داشته باشیم، امروز مردم همه کاره هستند.

وی گفت: نقش رسانه و خبرنگاران و صاحبان قلم در دولت‌سازی مهم است، مشکل فرهنگی و رفتاری است و صاحبان رسانه حتماً باید کار کرده و نقش ایفا کنند.

انتهای پیام
captcha