کد خبر: 4077569
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

نابودی داعش حاصل تشکیل محور مقاومت بود

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد نتیجه تشکیل محور مقاومت را نابودی داعش دانست و گفت: داعش جنایت نقش قبر را انجام می‌داد، کاری که یزیدیان هم نکردند و این محور مقاومت بود که داعش را از بین برد و اگر محور مقاومت نبود ما باید در کشور با داعش می‌جنگیدیم.

شمسی‌فر امام جمعه موقت خرم آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر، امام‌جمعه موقت خرم‌آباد، جمعه، ۲۱ مرداد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان که در مصلی الغدیر برگزار شد، اظهار کرد: خداوند برای رسیدن انسان به کمال هم برنامه و هم رهبر و راهنما فرستاده و هم به انسان عقل داده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن، برنامه سعادت و معصومین، رهبران و راهنمایان دین هستند و انسان باید با صالحین و معصومین بوده نه از آنان جلو بزند و نه عقب بماند، ادامه داد: تقوا اطاعت از خدا و فرستادگان خداوند است و اثر تقوا و همراهی با معصومین رسیدن به بهشت است و بالاترین درجه بهشت همنشینی پیامبران است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد ثمره اطاعت از خداوند و فرستادگان خداوند را همنشینی با پیغمبران صدیقین و صالحین دانست و با بیان اینکه ثمره عدم اطاعت الهی، آتش دوزخ و همنشینی با مشرکین است، بیان کرد: ثمره تقوا جلب محبت خداوند است و یکی از صفات امام حسین(ع) این است که خدا را دوست داشتند و خدا هم آنان را دوست داشت.

وی با تأکید بر اینکه اگر انسان تقوای الهی را پیشه کرد گناهان او برچیده می‌شود، اظهار کرد: انسان باید طوری زندگی کند که همجوار امام حسین(ع) باشد که این همنشینی با تقوای الهی و با بنده خدا بودن محقق می‌شود.

شمسی‌فر با اشاره به اینکه بی‌تقوا بودن سبب سخت‌ جان دادن و سختی فشار قبر و گرفتاری در تقوا می‌شود، ادامه داد: محبت اهل‌ بیت(ع) و ولایت معصومین نعمت است؛ اگر ایمان نباشد انسان یک مرده متحرک است و هرچه ثروت و قدرت داشته باشد در زمان مرگ از او گرفته می‌شود. در بیانی از مولای متقیان آمده است که در زمان مرگ مال، فرزندان و اعمال انسان جلوی چشم انسان مجسم می‌شود و این اعمال است که در تاریکی قبر به فریاد او می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۲۳ مرداد روز مقاومت است، یادآور شد: قبل از انقلاب، اسرائیل به برخی کشورهای اسلامی حمله کرد و رعب و وحشت ایجاد شد، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محور مقاومت تشکیل شد و بعد از آن اسرائیل در تمام جنگ‌ها شکست خورد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه اثر محور مقاومت ظلم‌ستیزی است و نهضت امام حسین(ع) ایستادگی در مقابل ظلم و دفاع از مظلوم است، ادامه داد: داعش برای ایجاد تفکر وهابی و با پول کشورهای مرتجع تشکیل شد و محور مقاومت در مقابل داعش ایستاد این در حالی است که داعش بچه را در جلوی مادر تکه‌تکه سر می‌برید و نوامیس مسلمین را به‌عنوان برده می‌فروخت و اسلام را به عنوان یک دین خشن معرفی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر داعش مسلط می‌شد عتبات عالیات را تخریب می‌کرد، ادامه داد: داعش جنایت نقش قبر را انجام می‌داد، کاری که یزیدیان هم نکردند و این محور مقاومت بود که داعش را از بین برد و اگر محور مقاومت نبود ما باید در کشور با داعش می‌جنگیدیم.

شمسی‌فر با بیان اینکه کسانی که در این نظام به قدرت و شهرت رسیدند با وقاحت به مقام شهید همدانی اهانت می‌کنند و طوری می‌نویسند که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، گفت: گروه‌های سیاسی در مقابل این اهانت‌ها سکوت نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha