کد خبر: 4077413
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

آغاز عملیات مرمت بقعه سید جمال‌الدین محمد خرم‌آباد

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از آغاز عملیات مرمت و بهسازی امامزاده سید جمال‌الدین محمد (جَمال کَل) در خرم‌آباد خبر داد.

آغاز عملیات مرمت بقعه سید جمال‌الدین محمد خرم‌آبادبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، عطا حسن‌پور، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان امروز، ۲۰ مرداد از آغاز عملیات مرمت و بهسازی امامزاده سید جمال‌الدین محمد (جَمال کَل) در خرم‌آباد خبر داد و اظهار کرد: ‌این مقبره به‌صورت چهار تاقی دارای دالان ورودی است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار می‌رسد، در شهرستان خرم‌آباد، بخش مرکزی روستای دره نصب واقع شده است که مردم آن منطقه نسبت به این امامزاده اعتقادات معنوی دارند.

وی تصریح کرد: ‌از جمله عملیات شاخص در این عملیات مرمت می‌توان به خاک‌برداری و برچیدن الحاقات و بازسازی دیواره‌ها اشاره کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اضافه کرد: عملیات مرمت در این بنا با توجه به تأمین اعتبار سالانه به‌صورت ادامه‌دار انجام خواهد شد.

حسن‌پور ادامه داد: مقبره امامزاده سید جمال‌الدین محمد با شماره ۳۱۵۱۹ در تاریخ ۲۳ خردادماه سال ۱۳۹۵ به ثبت ملی رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha