کد خبر: 4069023
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱

دستگاه‌های فرهنگی برای تقویت خودباوری در جوانان تلاش کنند

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه باید روی نگرش جوانان جامعه کار شود و آنها را از مصرف‌گرایی دور کنیم، گفت: استعداد و خودباوری جوانان را شناسایی و تقویت کنیم و باید به این مهم رسانه و دستگاه‌های فرهنگی ذیربط ورود کنند.

دیدار سرپرست ورزش و جوانان لرستان از جهاددانشگاهی لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، سید آرش قیاسیان،  سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان امروز، 15 تیر در بازدید از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه معاونت جوانان وزارت ورزش به دنبال تحولات بنیادی در حوزه جوانان است و سیاست‌هایی که دنبال می‌کنند تحکیم بنیان خانواده و تحولات علمی و ایده‌پروری است، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی لرستان هم با حمایت از دانشجویان و نخبگان دانشگاهی ایده و ایده‌پروری را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: موضوعاتی که می‌تواند جوانان را از خمودگی و مصرف‌گرایی دور کند کارهای متنوعی است که جهاد دانشگاهی به آنها ورود پیدا کرده است و می‌تواند در این راستا از جوانان و نخبگان و کسانی که ایده‌ای دارند حمایت کند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان اضافه کرد: تمام مشکلاتی که پیش روی جوانان است و اینکه ازدواج آسان نبوده و موضوع سلامت افراد مطلوب نیست به سبک زندگی ما بر می‌گردد که باید این مهم اصلاح شود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه باید روی نگرش جوانان جامعه کار شود و آنها را از مصرف‌گرایی دور کنیم، ادامه داد: استعداد و خودباوری جوانان را شناسایی و تقویت کنیم و باید به این مهم رسانه و دستگاه‌های فرهنگی ذیربط ورود کنند.

وی با بیان اینکه باید به سمت تولید محتوا و کارهای فاخر نظیر «سلام فرمانده» پیش رویم، اظهارکرد: ایده‌های خلاقانه نظیر سلول‌های بنیادین دنیا را تکان می‌دهد و باید به سمت تولید علم پیش رویم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان افزود: باید توریسم ورزشی را در استان تقویت کنیم و این موضوع را به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

قیاسیان با بیان اینکه کاری که جهاد دانشگاهی لرستان در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد، ریشه‌ای و فرهنگی است که منجر به تحول اجتماعی در جامعه خواهد شد، اضافه کرد: اینکه از خانواده‌ها حمایت می‌کنید و امید به زندگی را به محفل آنان برمی‌گردانید بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه نجات یک انسان نجات یک جامعه است، افزود: جهاد دانشگاهی لرستان امید به زندگی را به جامعه القاء می‌کند.

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه ورزش و جوانان استان در کنار جهاد دانشگاهی لرستان است و در حوزه ایده‌پروری و نگه‌داشت ایده‌ها می‌توانیم کارهای شاخص خوبی را به انجام برسانیم، گفت: با همکاری دو جانبه بین جهاد دانشگاهی لرستان و ورزش و جوانان استان می‌توانیم امسال یک کار شاخص را  در لرستان به انجام برسانیم.

مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان باید حمایت شود

فرهاد دیناروند، قائم‌مقام اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان نیز در این بازدید، گفت: موضوعاتی که در حوزه ورزش و جوانان مطرح شد قطعاً ما پای‌کار هستیم و دید مثبتی که مدیرکل ورزش و جوانان لرستان به جهاد دانشگاهی و موفقیت‌های جهاد دانشگاهی دارد این کارها را انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: از طرح‌ها، پروژه‌ها و ایده‌های خلاقانه که در قالب طرح «منش» وجود دارد حمایت می‌کنیم تا محقق شود.

دیناروند با اشاره به شیوع بیماری سرطان سینه، اضافه کرد: یک ظرفیت قانونی تحت عنوان ستاد ساماندهی امور جوانان وجود دارد که ریاست ستاد بر عهده استاندار لرستان و دبیری ورزش و جوانان است، در این ستاد می‌توانیم اقدام عملی در این راستا به‌ویژه مرکز درمان ناباروری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان هم باید شناسایی و هم حمایت شود، افزود: شورای هماهنگی بانک‌های استان قطعا در این رابطه پای‌کار است و عضو اصلی ستاد ساماندهی هستند و می‌توانیم در این ستاد برای زوجین نابارور تسهیلات تصویب شود.

 قائم‌مقام اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: پرداخت هزینه‌های درمان، دغدغه همه است و باید این امر عملیاتی و بانک‌ها موظف شوند که این اقدام را برای زوجین نابارور انجام دهند و مجری این طرح نیز جهاد دانشگاهی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha