آمادگی تیم سحر جمعیت هلال احمر لرستان برای اعزام به آبادان
کد خبر: 4060036
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱

آمادگی تیم سحر جمعیت هلال احمر لرستان برای اعزام به آبادان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از آمادگی تیم حمایت روانی سحر معاونت جوانان جمعیت هلال احمر لرستان جهت اعزام به آبادان با هدف ارائه حمایت‌های روحی و روانی به خانواده‌های داغدار حادثه اخیر این شهرستان خبر داد.

محمد قدمی سرپرست جمعیت هلال احمر لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، محمد قدمی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان، جمعه، ششم خرداد در جمع خبرنگاران، ضمن عرض تسلیت به همه مردم ایران و خانواده درگذشتگان و آرزوی سلامت برای مجروحان این حادثه تلخ در آبادان، اظهار کرد: پیرو دستور ریاست جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، تیم حمایت روانی سحر جوانان جمعیت هلال احمر لرستان آماده اعزام به آبادان شده است.

وی با بیان اینکه با وقوع این حادثه دلخراش و عزادار شدن جمعی از مردم شهر آبادان، تیم‌ سحر هلال احمر استان لرستان، آماده ارائه حمایت‌های روحی و روانی به خانواده‌های داغدار در این منطقه، هستند، افزود: این تیم در راستای حمایت‌های روانی و اجتماعی فعالیت خواهد کرد و می‌تواند با حضور در مناطق آسیب‌دیده به ارائه خدمات در راستای فعالیت‌ها و مأموریت‌های تخصصی خود بپردازد.

سرپرست جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: حادثه تخریب ساختمان آبادان باعث تأسف عمیقی در بین همه مردم کشور شد و به تبع آن، جمعیت هلال احمر لرستان بنا به رسالت و وظایف ذاتی خود از روز نخست این بحران، آمادگی خود را جهت امدادرسانی و اعزام‌ تیم‌های تخصصی آواربرداری جستجو و نجات به سانحه دیدگان اعلام کرد.

قدمی تصریح کرد: در همین راستا تیم حمایت روانی سحر که متشکل از کارشناسان و داوطلبان مباحث روحی - روانی هستند نیز بنا به اعلام سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آماده اعزام به خوزستان است و در صورت تأیید نهایی و اعلام نیاز بلافاصله راهی آبادان خواهد شد.

گفتنی است، حادثه تخریب ساختمان متروپل که دوم خردادماه جاری در شهر آبادان اتفاق افتاد، تاکنون باعث کشته و زخمی شدن شماری از هموطنان شده است.

انتهای پیام
captcha