کد خبر: 4059300
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹

نمایشگاه ملی خوشنویسی «سواد قلم» با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کوهدشت برپا شد.

برپایی نمایشگاه ملی خوشنویسی «سواد قلم» در کوهدشتبه گزارش ایکنا از لرستان، نمایشگاه آثار راه‌یافته به مرحله نهایی نخستین جشنواره ملی خوشنویسی «سواد قلم» عصر دوشنبه، دوم خرداد طی مراسمی با حضور محمود سالاری، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نگارخانه میرملاس مجتمع فرهنگی ـ هنری امید شهرستان کوهدشت برپا شد.

در این مراسم که منصور احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، معاونان و مسئولان ستادی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، نماینده شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستان کوهدشت و همچنین هنرمندان شرکت‌کننده، حضور داشتند، نمایشگاه آثار راه‌یافته به بخش نهایی نخستین جشنواره ملی خوشنویسی سواد قلم، گرامیداشت غلامحسین امیرخانی افتتاح شد.

در این نمایشگاه یکصد اثر نفیس خوشنویسی از ۷۵ هنرمند خوشنویس کشور در سه قالب نستعلیق سیاه مشق، نستعلیق چلیپا و ترکیبی و نقاشی‌خط و گونه‌های نوین آن به نمایش درآمده است.

این آثار از میان ۴۴۵ اثر ارسالی به دبیرخانه و با رأی و نظر هیئت داوران جشنواره متشکل از اساتید برجسته خوشنویسی کشور، علی شیرازی و صداقت جباری، به نمایشگاه راه یافته‌اند.

نمایشگاه مذکور به مدت یک هفته در دو نوبت صبح و عصر برای بازدید دایر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: