کد خبر: 3948746
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان از ثبت‌نام ۱۴۸۳ متقاضی از این استان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خبر داد.

ارسالی// ثبت‌نام ۱۴۸۳ متقاضی در طرح توسعه مشاغل خانگی لرستانرحیم بیرانوند، معاون فناوری جهاد دانشگاهی استان لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری جهاددانشگاهی اجرا می‌شود، اظهار کرد: تاکنون ۱۴۸۳ متقاضی در طرح ملی مشاغل خانگی در استان لرستان ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، تعامل با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای آن، ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت‌های بازاریابی و فروش محصولات آنان است.

بیرانوند با اشاره به اینکه متقاضیان پس از کسب آموزش‌های لازم رها نخواهند شد، افزود: حمایت‌ها تا توانمندسازی و اشتغال پایدار ادامه خواهد داشت.

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان با بیان این‌که این طرح در سه فاز انجام می‌شود، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در فازهای تحقیقات بر مشاغل مزیت‌دار استان در فاز اول، شناسایی، ارزیابی اولیه، استعدادسنجی و توانمندسازی متقاضیان و پیشرانان در فاز دوم و اتصال به بازار در فاز سوم عملیاتی می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: برخورداری از حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی، از شرایط شرکت متقاضیان در این طرح است، کمااینکه افرادی که بیمه خویش‌فرما دارند، منعی در ثبت نام ندارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: