کد خبر: 3936430
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی ــ مردمی قرآن و عترت لرستان از شرکت 500 مربی قرآن و قرآن‌آموز در دوره‌های آموزش قرآن شش ماهه اول امسال خبر داد و گفت: این دوره‌های آموزشی به‌همت مؤسسات قرآنی عضو اتحادیه قرآنی و در بستر فضای مجازی برگزار شده است.

با سلام لطفا یکشنبه ارسال شود/// متاسفانه سردبیر جدید ایکنا یک کسالت پیدا کردند خودشون نمی تونن ارسال خبر داشته باشن من تلاش می کنم تا لحظه ای که از نفس نیوفتادم اجازه ندم ایکنای لرستان بدون خبر باشد خواهش می کنم یک مدتی دوباره مرا تحمل کنید تا آقای زینی وند حالش خوب بشه و خودش عهده دار ایکنا بشه/// شرکت 500 لرستانی در آموزش مجازی قرآنروح‌الدین بلواسی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی ــ مردمی قرآن و عترت لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در تشریح فعالیت‌های اتحادیه مؤسسات قرآنی این استان، گفت: متأسفانه شیوع بیماری واگیردار کرونا و در اولویت قرار داشتن سلامت مردم باعث شد که فعالیت‌های حضوری تمامی مؤسسات و خانه‌های قرآن در استان طی ماه‌های اخیر تعطیل شود.

وی افزود: البته تعطیلی فعالیت‌های حضوری مؤسسات قرآنی باعث نشد که مدیران و مربیان این مؤسسات قرآنی دست از کار بکشند، بلکه اکثریت مؤسسات قرآنی استان، فعالیت‌های آموزشی خود را در بستر فضای مجازی دنبال کردند.

بلواسی از شرکت 500 مربی قرآن و قرآن‌آموز لرستانی در دوره‌های آموزش قرآن شش ماهه اول امسال خبر داد و اضافه کرد: این دوره‌های آموزش قرآن‌ کریم در رشته‌های قرائت و حفظ جزء 30 قرآن و به‌صورت مجازی برگزار شده است.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات فرهنگی ــ مردمی قرآن و عترت لرستان از آغاز ثبت‌ نام دوره‌های آموزشی شش ماهه دوم مؤسسات قرآنی استان خبر داد و افزود: دوره‌های آموزشی شش ماهه دوم نیز به‌دلیل وضعیت قرمز کرونایی استان در بستر فضای مجازی برگزار می‎شود و علاقه‌مندان می‎توانند با شرکت در این دوره‌های مجازی، آموزش‌های لازم در زمینه حفظ و قرائت قرآن‌دکریم را فرا بگیرند.

بلواسی گفت: برخی از کلاس‎های مجازی آموزش قرآن‌ کریم که زیر نظر اتحادیه مؤسسات قرآنی تشکیل می‎شود، در حال برگزاری است و مابقی کلاس‎ها نیز با تکمیل ظرفیت تعداد قرآن‌آموزان از اوایل آذرماه جاری شروع خواهد شد.

وی در ادامه از غربالگری مؤسسات قرآنی از نظر بیمه فعالان قرآنی خبر داد و اظهار کرد : برخی از مربیان مؤسسات قرآن در حال حاضر بیمه فعالان قرآنی هستند و این در حالی‎ است که آن‌ها به دلایلی از جمله مهاجرت به شهر یا استانی دیگر، ازدواج و یا ادامه تحصیل، چندین سال است که دیگر فعالیت قرآنی ندارند و لذا در صدد هستیم این قبیل مربیان را شناسایی و نسبت به قطع بیمه آن‌ها اقدام کنیم تا ظرفیت برای برقراری بیمه مربیان قرآنی فعالی که تاکنون به دلیل پر بودن ظرفیت، بیمه نشده‌اند، فراهم شود و به‌نوعی عدالت رعایت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: