کد خبر: 3927580
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
اربعین امسال؛
مدیرکل اوقاف لرستان از توزیع هزار بسته معیشتی هم‌زمان با ایام اربعین خبرداد و گفت: این بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا توزیع می‌شود که ارزش هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

توزیع ۱۰۰۰ بسته معیشتی در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان امروز سه‎شنبه، پانزدهم مهر در جمع خبرنگاران، گفت: در راستای کمک مؤمنانه و این‌که در ایام محرم و صفر نذورات با هدف کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر هزینه شود، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان نیز در این راستا اقداماتی را انجام داده است.

وی افزود: هر ساله به‌همت سازمان اوقاف و امور خیریه، موکب‌هایی در کربلا برپا می‌شد اما امسال به‌دلیل شیوع کرونا و عدم برگزاری این مراسم، کمک‌ها به‌صورت «کمک مؤمنانه» هزینه می‌شود که در این راستا از محل نیات موقوفات، هم‌زمان با ایام اربعین هزار بسته معیشتی در استان توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان اضافه کرد: بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا توزیع می‌شود که ارزش هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به این‌که امروز نیز ۳۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شهر خرم‌آباد توزیع می شود و مابقی در بین نیازمندان شهرستانها توزیع خواهد شد، از برگزاری مراسم عزاداری ایام اربعین در بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: در همه بقاع متبرکه استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی البته در محیط‌های باز بقاع، مراسم عزاداری برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: هر ساله پیاده‌روی «حرم تا حرم» هم‌زمان با ایام اربعین در استان برگزار می‌شد ولی امسال به‌دلیل شیوع کرونا تاکنون برای این برنامه اعلام نشده و در صورتی‌که ستاد مقابله با کرونا شرایط را برای برگزاری این مراسم فراهم بدانند برگزار می‌شود در غیر این‌صورت این مراسم برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: