کد خبر: 3851107
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
گروه اجتماعی ــ همایش پیاده‌روی اربعین در دلفان با حضور باشکوه مردم و مسئولان این شهرستان برگزار شد.

برگزاری همایش «جاماندگان اربعین» در دلفانبه گزارش ایکنا از لرستان، مراسم پیاده‌روی اربعین در شهرستان دلفان از میدان امام خمینی(ره) تا مزار مطهر غریب‌ترین مهمان این شهرستان شهید گمنام روستای ظفرآباد به مسافت پنج کیلومتر با حضور حداکثری مردم برگزار شد.

این مراسم از سال ۱۳۹۱ تاکنون توسط هیئت ابوالفضل‌العباس(ع)،‌ واقع در خیابان شهید رجایی‌ برگزار می‌شود و هر سال شاهد شکوه هرچه بیشتر آن هستیم.

این مراسم در سال‌های ابتدایی با جمعیتی کمتر از ۱۰۰ نفر برگزار می‌شد و اکنون، چندین هزار نفر به یاد چهل شبانه‌روز پیاده‌روی حضرت زینب(س) دل را به این مسیر می‌سپارند و با پای پیاده به زیارت مزار مطهر شهید گمنام روستای ظفرآباد می‌روند.

امسال و با گذشت هشت سال از برپایی این‌ مراسم، هشت موکب در مسیر پیاده‌روی، از جاماندگان و دلدادگان اربعین پذیرایی کردند.

در پایان مراسم، پس‌از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام جمعه دلفان، زائران و عزاداران حسینی به صرف ناهار، مهمان سفره پربرکت امام حسین(ع) بودند.

شهید گمنام روستای ظفرآباد، در زمان جنگ تحمیلی، بجای یکی‌از رزمندگان این روستا به نام حجت‌اله مهرابی به اشتباه شناسایی شده و دفن می‌شود که در زمان بازگشت آزادگان عزیز، در کمال ناباوری، حجت‌اله به خانه باز می‌گردد.

این شهید عزیز که قطعاً یک سرباز ایرانی است خیلی غریب است و متأسفانه مورد بی‌مهری مسئولان ذی‌ربط قرار گرفته و تاکنون کوچک‌ترین قدمی برای ساخت یک آرامگاه ساده و شناساندن ایشان به مردم برداشته نشده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: