کد خبر: 3728320
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
حجت‌الاسالام علوی:

گروه اجتماعی ـ وزیر اطلاعات با بیان این‌که دستگاه اطلاعاتی باید امنیت روانی و اقتصادی آحاد جامعه را تأمین کند تا شاهد شکوفایی در همه عرصه‌ها باشیم، اظهارکرد: نباید تحت عنوان برخورد با مفاسد اقتصادی، آرامش فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران را به مخاطره انداخت.

و

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات امروز، 16 تیر در جلسه شورای اداری استان لرستان با تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق(ع) ادامه راه و سیره آن امام همام را از خداوند متعال خواستار شد و با تقدیر از همه مسئولان استان برای خدمتگزاری به ملت، گفت: افرادی‌که کارنامه خود را با ظلم و بی‌عدالتی سیاه نمی‌کنند حق برخورداری از امنیت در همه شئون را خواهند داشت.
وی با تأکید بر حفظ امنیت جان، مال و آبروی افراد و امنیت اخلاقی جامعه براساس آیات و روایات معصومین علیهم السلام، افزود: اسلام با هر کس که امنیت جامعه را با هتک، توهین و افترا به خطر می‌اندازد، برخورد می‌کند.
علوی جلوگیری از وقوع انفجار و عملیات‌های تروریستی برای کشور لازم است اما کافی نیست، گفت: ارتقاء احساس امنیت و آرامش همراه با نشاط برای جامعه امری ضروری است و رشد معنوی را در پی خواهد داشت.
وزیر اطلاعات با اشاره به اذیت و آزار دادن مردم در فضای مجازی که در شأن جامعه ایمانی نیست، گفت: باید به‌گونه‌ای عمل کرد تا آرامش و امنیت از مردم سلب نشود و همگان به‌ویژه مسئولان در این زمینه باید تلاش کنند.
علوی افزود: مردم حق امنیت با همه ابعاد آن را دارند و دستگاه اطلاعاتی باید امنیت روانی و اقتصادی آحاد جامعه را تأمین کند تا شاهد شکوفایی در همه عرصه‌ها باشیم.
وزیر اطلاعات ارتقاء امنیت را موجب حفظ سرمایه‌های انسانی و مادی کشور دانست و گفت: نباید تحت عنوان برخورد با مفاسد اقتصادی، آرامش فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران را به مخاطره انداخت.
وی با تأکید بر تأمین امنیت اقتصادی و تشویق به سرمایه‌گذاری، افزود: با متخلفان اقتصادی نباید برخوردهای قهرآمیز کرد بلکه باید با توجیه و راهنمایی از انحراف فعالان اقتصادی جلوگیری کرد و آنان را به‌سمت تأمین مایحتاج کشور سوق داد.
وزیر اطلاعات دستگیری و زندانی کردن را برای برخورد با بدهکاران بانکی و فعالان اقتصادی متخلف اشتباه دانست و گفت: کاهش تسهیلات یکی‌از روش‌های تأثیرگذار در اینگونه مسائل است.
وی جنگ روانی و القای عداوت را ازجمله اقدامات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: برای مقابله با دسیسه‌های بدخواهان نظام اسلامی باید از دامن زدن به مسائل اختلافی پرهیز کرد.
وزیر اطلاعات با تقدیر از رقبای دولت مستقر که پیام وحدت و همدلی در برابر نیرنگ دشمنان دادند، افزود: با ایجاد امید در جامعه مردم مشکلات و نارسایی‌ها را تحمل کنند.
علوی گفت: دشمنان در جنگ اقتصادی واحدهای تولیدی و عرصه‌های کارآفرینی را هدف قرار داده‌اند و در این شرایط باید با شنیدن مشکلات و حرف مردم، آن را با تدبیر رفع کرد و با حس درد و رنج مردم و همدلی مردم و مسئولان ازاین برهه با موفقیت عبور کنیم.
وزیر اطلاعات با بیان این‌که در شرایط سخت باید سنگ صبور مردم بود و آرامش و بردباری داشت از مسئولان خواست فرصت خدمتگزاری را ارج نهند و بدون منت به این مردم ولایتمدار خدمت کنند.

 

حفظ وحدت و یکپارچگی باعث مقابله با دشمن می‌شود

 

مدیرکل سابق اطلاعات لرستان نیز در این مراسم با بیان این‌که حفظ وحدت و یکپارچگی باعث مقابله با دشمن می‌شود،اظهار کرد: هرچه داریم از شهداست که باعث تثبیت انقلاب و نظام شده‌اند.
وی مردم لرستان را ولایت‌مدار و دوست‌دار ائمه اطهار عنوان کرد و افزود: عمق ارادت آنان در عزاداری معصومین و ائمه نمود پیدا کرده است.
مدیرکل سابق اطلاعات لرستان تصریح کرد: در بحث امنیت هم این‌گونه بوده و پای نظام هستند و خود را سوای از آن ندانسته‌اند.
وی بیان کرد: اگر فریب‌خورده‌ها می‌خواستند خدشه‌ای به جامعه وارد کنند خود مردم قبل از هر اقدامی مانع شده‌اند.
مدیرکل سابق اطلاعات لرستان با بیان این‌که اگر این همدلی نبود امنیت برقرار نمی‌شد، اضافه کرد: در این راستا اعضای شورای تامین، قوه قضائیه، سپاه، نیروی انتظامی و استانداری شبانه‌روز فعال بوده و با هم همکاری داشته‌اند که جای تقدیر دارد.
وی با بیان این‌که اگر این همکاری نبود مشکلاتی به‌وجود می‌آمد که جمع کردن آن‌ها دشوار بود، بر حفظ اتحاد و انسجام در استان تاکید کرد و افزود: تنها چیزی که باعث مقابله با دشمن می‌شود حفظ وحدت و یکپارچگی است و اگر این اتحاد باشد دشمن نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.
وی گفت: اگر امنیت پایداری در لرستان وجود دارد درجه اول مردم و بعد شورای تامین استان در آن دخیل هستند.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: