کد خبر: 4225537
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۹

سوگواره «احلی من العسل» در بروجرد برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان از برگزاری سوگواره «احلی من العسل» در ششمین روز از ماه محرم به میزبانی شهرستان بروجرد خبر داد.

ابراهیم عزیزی، رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستانابراهیم عزیزی، رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان با تسلیت به‌مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، گفت: همزمان با سراسر کشور در ششمین روز از ماه محرم که به‌نام حضرت قاسم(ع) شهید نوجوان دشت کربلا نام‌گذاری شده است، سوگواره دانش‌آموزی «احلی من العسل» با حضور دانش‌آموزان پسر مدارس استان لرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال این سوگواره به میزبانی شهرستان بروجرد برگزار می‌شود، افزود: در همه شهرستان‌های استان نیز به این مناسبت برنامه‌ای با حضور دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

عزیزی با اشاره به اینکه این سوگواره هر ساله در ماه محرم از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان و مشارکت برخی از ادارات و با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مکتب عاشورا و منش و کردار حضرت قاسم(ع) برگزار می‌شود، ادامه داد: به‌مناسبت ماه محرم برنامه‌های عزاداری و سوگواری و محافل قرآنی نیز در ادارات آموزش و پرورش شهرها و مناطق استان برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآن‌، نماز و عترت آموزش و پرورش لرستان با اشاره به فعالیت ۱۹ دارالقرآن وابسته به اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان و اینکه در ماه محرم مراسم عزاداری در این دارالقرآن‌ها برگزار می‌شود، ادامه داد: در پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانه سراسر استان که فعالیت خود را از اوایل تابستان امسال شروع کرده‌اند نیز به‌مناسبت ماه محرم برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha