مستند زندگی «سیدشکر الله طاهری» رونمایی می‌شود
کد خبر: 4220984
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
همزمان با سالروز رحلت عالم ربانی

مستند زندگی «سیدشکر الله طاهری» رونمایی می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برای هرچه بهتر برگزار شدن بزرگداشت عالم ربانی «سید شکرالله طاهری» تأکید کرد و گفت: یک عنوان کتاب و یک مستند از زندگی سیدشکرالله طاهری نیز آماده شده است که در این مراسم رونمایی خواهند شد.

اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی لرستان، امروز 22 خرداد ماه، در جلسه هماهنگی برگزاری بزرگداشت عالم ربانی «سید شکرالله طاهری» گفت: گرامیداشت مفاخر و بزرگان یکی از موضوعات مهمی است که در دولت سیزدهم و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه این استان مفاخر و شخصیت‌های برجسته دینی، علمی و فرهنگی بسیاری دارد، افزود: بسیاری از فرهیختگان، مفاخر و مشاهیر این دیار، تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ ایران داشته و دارند و در این زمینه وظیفه داریم الگوسازی درست انجام دهیم چراکه نسل جدید به شدت نیازمند امید و مشاهده الگوهای ارزشمند و تأثیرگذار هستند.

روانشاد با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام «سیدشکرالله طاهری» گفت: این روحانی متقی و ساده‌زیست عمر با برکت خود را به تعلیم و تبلیغ علوم دینی پرداخت و با پیگیری مسائل و مشکلات مردم و ارتباط صمیمانه با اقشار مختلف چهره‌ای مردمی و شناخته شده بود.

وی هدف از برگزاری این بزرگداشت را معرفی شخصیت‌ و زندگی‌نامه این عالم وارسته برای نسل جوان و الگوپذیری آحاد جامعه دانست و افزود: این برنامه در دهه اول تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روانشاد بر همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برای هرچه بهتر برگزارشدن این بزرگداشت تأکید کرد و گفت: یک عنوان کتاب و یک مستند از زندگی سیدشکرالله طاهری نیز آماده شده است که در این مراسم رونمایی خواهند شد.

انتهای پیام
captcha