کارگروه اندیشه‌ورز هنرمندان در لرستان تشکیل شود
کد خبر: 4220869
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸

کارگروه اندیشه‌ورز هنرمندان در لرستان تشکیل شود

استاندار لرستان گفت: کارگروه اندیشه‌ورز هنرمندان از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ساماندهی هنرمندان و کمک به توسعه و پیشرفت استان تشکیل شود.

ابوطالب شفقت، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، ابوطالب شفقت، استاندار لرستان، ۲۱ خردادماه در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع هنرمندان لرستان افزود: هنرمندان در خط مقدم جنگ نرم با دشمنان هستند.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت توجه بیشتر به حوزه فرهنگ و هنر تأکید کرد: کارگروه اندیشه‌ورز هنرمندان از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ساماندهی هنرمندان و کمک به توسعه و پیشرفت استان تشکیل شود.

شفقت افزود: این کارگروه در قالب کمیته‌های تخصصی در مورد مسائل مختلف و نیازهای هنرمندان چاره‌اندیشی کرده و پیگیری‌های لازم نیز برای حل مسائل هنرمندان انجام خواهد شد.

وی گفت: مجموعه نظرات و دیدگاه‌ها و پیشنهادهای اعضا فرصتی فراهم خواهد کرد که بیکاری، اشتغال و استفاده از ظرفیت‌های لرستان، به عنوان مسائل اصلی و کلیدی استان را با مشورت هنرمندان چاره‌اندیشی کنیم.

شفقت با اشاره به اهمیت حل مشکلات اساسی لرستان گفت: اگر فضای کسب و کار رونق پیدا کند، به صورت طبیعی جامعه به سمت استفاده از هنر پیش رفته و اقتصاد هنر نیز رونق پیدا خواهد کرد. 

ضرورت وجود پیوست فرهنگی در طرح‌های اقتصادی عمرانی

استاندار لرستان با تأکید بر ضرورت وجود پیوست فرهنگی در طرح‌های اقتصادی و عمرانی، گفت: ‌دستگاه‌ها موظف هستند از هنرمندان به معنای واقعی کلمه استفاده کنند.

شفقت با بیان اینکه لازمه توسعه گردشگری توجه به فرهنگ هر منطقه است، گفت: توجه به موضوعات فرهنگی و تقویت و ترویج فرهنگ بومی نقش مؤثری در توسعه صنعت گرشگری دارد.

انتهای پیام
captcha