اجرای 25 برنامه به‌مناسبت دهه مهدویت در لرستان
کد خبر: 4199326
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳

اجرای 25 برنامه به‌مناسبت دهه مهدویت در لرستان

مدیر بنیاد فرهنگی امام مهدی موعود(عج) لرستان از اجرای 25 برنامه به‌مناسبت دهه مهدویت شامل نشست‌ها و کارگاه‌های مهدوی، مسابقات کتابخوانی، جشنواره شعر مهدوی، قرائت وصیت‌نامه‌های مهدوی شهدا و دیدار با خانواده شهدا در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، مدیر بنیاد فرهنگی امام مهدیموعود(عج) استان لرستانحجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، مدیر بنیاد فرهنگی امام مهدی‎ موعود(عج) استان لرستان در گفت‌‌وگو با ایکنا از لرستان در تشریح برنامه‌های دهه مهدویت گفت: دهه مهدویت از پنجم شعبان مصادف با سالروز ولادت حضرت امام سجاد(ع) آغاز و تا 15 شعبان سالروز ولادت باسعات امام زمان(عج) ادامه دارد.

وی از اجرای 25 برنامه ویژه دهه مهدویت در استان خبر داد و افزود: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های مهدویت ویژه والدین و فرزندان آنها، آذین‌بندی ادارات، معابر و خیابان‌ها، برگزاری مسابقه کتابخوانی، تولید برنامه‌های ویژه مهدویت در صدا و سیما با حضور کارشناسان مهدویت اشاره کرد.

چراغی ادامه داد: در دهه مهدویت همچنین جشنواره «شعر مهدوی» ویژه کودکان و نوجوانان را داریم که این برنامه با مشارکت بنیاد مهدویت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون مساجد و آموزش و پرورش اجرا می‏‌شود.

مدیر بیناد فرهنگی امام مهدی موعود(عج) لرستان اجرای برنامه قرائت وصیت‌نامه مهدوی شهدا، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، برپایی جشن در روستا با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی، امور عشایر و روستایی و بخشداری، اعزام روحانیون به مساجد و مدارس واقع در نقاط حاشیه‌ای شهر را از دیگر برنامه‌های دهه مهدویت در استان برشمرد و ادامه داد: همچنین به همین مناسبت پویش «نذر نان» در مناطق محروم استان را خواهیم داشت و در بقاع متبرکه نیز مراسم جشن و سخنرانی برگزار خواهد شد.

چراغی ادامه داد: احیای شب نیمه شعبان در مساجد و بقاع متبرکه، برگزاری جشنواره شعر «میر کائنات»، آغاز فراخوان جشنواره ملی «دانشجوی منتظر»، اعزام اکیپ‌های پزشکی به مناطق محروم با کمک دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان، برگزاری دوره‌های مهدویت ویژه کارکنان ادارات، نورافشانی آسمان شهر در شب نیمه شعبان، دوره‌های توانمندسازی مربیان پرورشی و مربیان مهدویت و همچنین برگزاری دوره‌های تربیت مربی «یاران موعود» را در برنامه داریم.

وی گفت: در دهه مهدویت به‌ویژه در سالروز ولادت با سعادت امام مهدی(عج) در نظر داریم موکب‎هایی را در سطح شهر خرم‌‌آباد برپا و از مردم پذیرایی کنیم.

انتهای پیام
captcha