جشنواره موسیقی فجر در لرستان آغاز می‌شود
کد خبر: 4199305
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
فردا

جشنواره موسیقی فجر در لرستان آغاز می‌شود

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از آغاز جشنواره موسیقی فجر از فردا ۲۳ بهمن در لرستان به مدت یک هفته خبر داد.

آغاز جشنواره موسیقی فجر در لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، رضا نیازی، معاون هنری، سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: اجرا‌های صحنه‌ای این دوره از جشنواره موسیقی فجر با حضور گروه‌های موسیقی در بخش‌های مختلف با ۳۰ اجرای گروه‌های محلی و سنتی در ۴ کنسرت پاپ به روی صحنه می‌روند.

وی با اشاره به حضور ۲۹۴ هنرمند بومی لرستانی در این دوره از جشنواره افزود: از این تعداد ۵۲ هنرمند زن و ۲۴۲ نوازنده مرد هستند.

نیازی گفت: جشنواره موسیقی فجر در تالار شهید آوینی خرم‌آباد (سینما کیو) از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۳:۳۰ برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه تنوع موسیقایی در این دوره از جشنواره وجود دارد، افزود: برنامه‌های مختلفی برای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده است.

نیازی به برگزاری «شب راویان موسیقی لرستان» در این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: در این شب پیشکسوتان موسیقی لرستان به اجرا خواهند پرداخت.

وی بخش دیگری از این جشنواره را اجراهای آموزشی ویژه هنرجویان هنرستان پسران برشمرد و تصریح کرد: برگزاری شب آواها و نواها، شب موسیقی زورخانه‌ای و ترانه‌سرایان از دیگر بخش‌هایی است که در این جشنواره تدارک دیده شده است.

نیازی با اشاره به اینکه شهرستان‌های پلدختر و نورآباد به‌صورت همزمان میزبان جشنواره خواهند بود افزود: هنرمندان دیگر شهرستان‌های استان نیز برای اجرا در خرم‌آباد حضور خواهند داشت.

معاون هنری، سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه تماشای اجراهای محلی برای عموم مردم رایگان هستند اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند بلیط‌های کنسرت‌های موسیقی را در سایت https://www.iranconcert.com/ تهیه کنند.

وی افزود: میزبانی از جشنواره‌های ملی فجر فرصتی است تا هنرمندان استان با شرکت‌کنندگان این رویدادها به تبادل نظر و گفت‌وگو بپردازند که این امر موجب شکوفایی هر چه بیشتر هنر در استان می شود.

گفتنی است، سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری رضا مهدوی از دوشنبه تا شنبه ۲۳ تا ۲۸ بهمن ماه در بخش‌های رقابتی (جایزه باربَد) و غیررقابتی در تهران و ۱۴ استان دیگر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha