کد خبر: 4089104
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

کسب 219 رتبه برتر دانش‌آموزان و فرهنگیان لرستان در جشنواره‌های مختلف

سرپرست آموزش و پرورش لرستان با اشاره به کسب 219 رتبه برتر دانش‌آموزان و فرهنگیان لرستان طی شش ماهه اول امسال در جشنواره‌های مختلف، گفت: این مقام‌های کسب شده در مسابقات و جشنواره مختلف فرهنگی، قرآنی، هنری، ورزشی، تألیف کتاب، پرسش مهر و ... بوده است.

رضا عزتی، سرپرست آموزش و پرورش لرستانرضا عزتی، سرپرست آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، معلم را مهمترین عامل نظام تعلیم و تربیت در جامعه دانست و گفت: معلمان در هدایت و رشد آینده‌سازان کشور نقش بسزایی دارند و به‌طور مستقیم در آینده فرهنگی و اجتماعی یک جامعه دخالت دارند.

وی آموزش و پرورش را کلید فتح آینده و معلمان را  فاتحان عرصه علم و تمدن دانست و افزود: شیوه عملکرد آموزش و پرورش یک جامعه، بهترین و نزدیک‌ترین مظهر فرهنگ آن جامعه است و هزینه در آموزش و پرورش و کمک سایر دستگاه به این نهاد آموزشی و پرورشی سرمایه‌گذاری و دستاورد محسوب می‌شود.

عزتی موفقیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت را در این مدت کوتاه بی‌نظیر دانست و اضافه کرد: دانش‌آموزان و فرهنگیان لرستانی موفقیت‌های زیادی در شش ماهه اخیر امسال کسب کرده‌اند که می‌توان به کسب ۶۰ رتبه برتر در سطح کشور در گروه آموزشی در رشته‌های مختلف، ۶۸ مقام کشوری در مسابقات فرهنگی هنری، ۱۳ مقام کشوری در مسابقات «پرسش مهر ریاست جمهوری»، ۱۴ مقام کشوری در جشنواره فرهنگی هنری کانون‌ها، ۱۸ رتبه برتر کشوری در دومین جشنواره معلمان هنرمند، چهار رتبه برتر کشوری در جشنواره کتاب سال، کسب رتبه اول مرکز خدمات روانشناختی دانش‌آموزان استان، کسب رتبه دوم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، کسب شش مقام در جشنواره نوجوانان سالم، چهار مقام برتر در تجارب برتر تربیتی کشور، ۳۰ مقام برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز در سطح کشور، کسب چندین رتبه و مقام برتر کشوری توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان در مسابقات ورزشی و ... اشاره کرد.

سرپرست آموزش و پرورش لرستان به اجرای طرح «شهید سلیمانی» با موضوع بهینه‌سازی فضاهای ورزشی  در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا احداث ۳۳ زمین چمن مصنوعی، شش زمین ساحلی و پنج سالن ورزشی سقف بلند در استان در دستور کار قرار گرفت که برخی از این طرح‌ها در همین مدت کوتاه به بهره‌برداری رسید و در اختیار دانش‌آموزان و فرهنگیان قرار گرفته است.

وی گفت:  در زمینه جذب اعتبارات و تجهیز مدارس هم موفق  عمل شده به‌طوری‌که  حدود ۲۲ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل سه سالن ورزشی و یک استخر شنا در سطح استان اعتبار جذب شده و همچنین ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی و ۱۲۰ میلیارد تومان از کمک خیرین برای توسعه فضاهای آموزشی در استان جذب شده است.

عزتی خرید بیش‌از شش میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان تجهیزات آموزشی برای مدارس و هنرستان‌ها و توزیع آنها، اجرای موفق پروژه مهر، برگزاری پایگاه‌های مدرسه تابستانه به مدت دو ماه برای جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان، هوشمندسازی و استاندارسازی وسایل گرمایشی کلاس‌های درس با همکاری اداره‌کل نوسازی، بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، تجلیل از خادمان مدارس برای اولین‌بار در کشور، واریز کمک سرانه مدارس را از اقدمات آموزش و پرورش در سال تحصیلی برشمرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha