کد خبر: 4079128
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸

لرستان از عدم عدالت در استخدام‌ها رنج می‌برد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امنیت و‌ سلامت دو نعمت هستند، گفت: لرستان در رابطه با عدم عدالت در استخدام و به‌کارگیری مجوزهای استانی و توسعه نامتوازن رنج می‌برد و نیازمند اختصاص سهمیه ویژه در این رابطه است.

حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در جلسه بررسی زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان لرستان که پنج‌شنبه، ۲۷ مرداد با حضور وزیر بهداشت در خرم‌آباد برگزار شد، با بیان اینکه خدمات جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها شگرف بوده است، اظهار کرد: لرستان از توسعه نامتوازن رنج می‌برد، این امر هم در طول سال‌ها شکل گرفته و امید می‌رود در این دولت این توسعه نامتوازن تبدیل به توسعه متوازن شود و کاستی‌ها رفع شود.

وی با بیان اینکه خدمات دانشگاه علوم پزشکی لرستان در زمان شیوع کرونا مطلوب بوده و برگ درخشانی از مجاهدت این مجموعه را شاهد بودیم، گفت: حفظ سلامت مردم مسلمان موجب تقویت امت اسلامی می‌شود کمااینکه امنیت و سلامت دو نعمت هستند که باید تدابیر لازم برای حفظ آنها به کار گرفته شوند.

شاهرخی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی لرستان از میانگین کشوری پایین‌تر است، افزود: ضرورت دارد در کوتاه‌مدت اعتباری برای ساخت و تکمیل بیمارستان‌های در حال ساخت استان اختصاص پیدا کند تا به سرعت از این وضعیت خارج شویم این در حالی‌است که بیمارستان‌هایی که در حال ارائه خدمات هستند نیز مشکلاتی دارند که باید برطرف شوند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه بعضی از پایگاه‌های سلامت مراکز بهداشتی نیز استیجاری هستند و این امر در ارائه خدمات و کیفیت خدمات مؤثر است، گفت: اختصاص اعتبار لازم برای خرید تجهیزات پزشکی نیز برای استان باید از سوی وزارت بهداشت مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه این موارد در کنار پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور به لرستان مورد توجه قرار بگیرند، ادامه داد: لرستان در رابطه با عدم عدالت در استخدام و به‌کارگیری مجوزهای استانی رنج می‌برد و نیازمند اختصاص سهمیه ویژه در این رابطه است.

شاهرخی با تأکید بر لزوم تجهیز و توسعه خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، گفت: تأمین داروی مورد نیاز بیماران خاص در استان، کمک به دانشگاه علوم پزشکی در راستای پرداخت بدهی‌ها، جذب نیرو و پزشک متخصص برای لرستان و… مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha