کد خبر: 4077653
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

آغاز برنامه‌های دهه فرهنگی «ترویج معارف نماز» در لرستان

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان از اجرای برنامه‌های دهه فرهنگی «ترویج معارف نماز» در این استان خبر داد و گفت: در این دهه شورای اقامه نماز استان و همچنین شورای سیاست‌گذاری بنیاد مهدویت استان لرستان تشکیل خواهد شد.

حجت الاسلام چراغیحجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان با اشاره به اینکه ۲۱ مرداد سال ۶۹ نقطه آغاز فعالیت‌های ستاد اقامه نماز است، اظهار کرد: در این تاریخ فعالیت ستاد اقامه نماز کشور به‌طور رسمی و به همت حجت‌الاسلام محسن قرائتی آغاز شد و در طول این مدت فعالیت‌های گسترده‌ای در جهت ترویج اقامه نماز انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ مرداد نیز با عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است، اضافه کرد: با هدف گسترش، تبیین و ترویج معارف نماز از تاریخ ۲۱ تا ۳۰ مرداد به‌عنوان دهه فرهنگی ترویج معارف نماز نامگذاری شده است.

چراغی با تأکید بر لزوم تبیین و ترویج معارف نماز در این دهه، ادامه داد: تمام دستگاه‌ها، صدا و سیما و رسانه‌ها در این دهه به تبیین معارف نماز، جایگاه مسجد و ضرورت جذب خانواده‌ها و جوانان به مسجد بپردازند.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان با اشاره به اینکه هر کدام از روزهای دهه ترویج فرهنگ معارف نماز با یک عنوان نامگذاری شده است، افزود: روز ۲۱ مرداد به نام قیام امام حسین(ع) و اقامه نماز، ۲۲ مرداد به نام خانواده و اقامه نماز، ۲۳ مرداد به نام مدرسه، دانشگاه، صداوسیما، رسانه و اقامه نماز، ۲۴ مرداد به نام بازار، کارخانه و اقامه نماز، ۲۵ مرداد به نام نماز و مسجد گام دوم و تمدن نوین اسلامی، ۲۶ مرداد به نام حوزه علمیه و امام جماعت و ترویج معارف نماز، ۲۷ مرداد به نام نماز و ورزش و جوانان، ۲۸ مرداد به نام نماز جمعه و فرهنگ انقلاب اسلامی و حکومت جهانی واحد، ۲۹ مرداد به نام نماز مدرسه مکارم اخلاق و تکریم فعالان اقامه نماز و ۳۰ مرداد به نام مسجد و اقامه نماز و انتظار فرج نامگذاری شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جهت اجرای برنامه‌های دهه فرهنگی ترویج اقامه نماز در لرستان، گفت: در این دهه شورای اقامه نماز استان و همچنین شورای سیاست‌گذاری بنیاد مهدویت استان لرستان تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha