کد خبر: 4077584
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷

نشست مجازی «عمار انقلاب» در لرستان برگزار شد

نشست مجازی هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان، با موضوع بزرگداشت سردار شهید حاج حسین همدانی با عنوان «عمار انقلاب» در لرستان برگزار شد.

سردار شهید حسین همدانیبه گزارش ایکنا از لرستان، به نقل از اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان، نشست مجازی هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان با موضوع بزرگداشت سردار شهید حاج حسین همدانی با عنوان «عمار انقلاب» شامگاه پنج‌شنبه، ۲۰ مرداد با سخنرانی اسداله گنجعلی، از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، برگزار شد.

در این نشست مجازی که به همت مدیریت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان برگزار شد، حجت‌الاسلام حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان، رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان، از جمله علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان، حضور داشتند.

در این نشست مجازی درباره‌ اینکه شجاعت، روحیه مقاومت داشتن و بهره‌مندی از بصیرت، از ویژگی‌های بارز سردار شهید حاج حسین همدانی بوده است، بحث و گفت‌وگو شد.

بصیرت داشتن از خصوصیات مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی است و سردار شهید همدانی٬ عمار انقلاب، با مجاهدت‌هایش، همواره از ابتدا تا شهادت، در مسیر پاسداری از دین، ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و امنیت پایدار و راهبردی کشور، گام‌های استوار و ماندگار، برداشت.

در این نشست مجازی، توضیح داده شد که در مقاطع بسیار حساس از جمله فتنه سال ۸۸، شجاعت و درایت سردار شهید حاج حسین همدانی، باعث شکست سخت استکبار جهانی و فتنه‌گران داخلی در برابر نظام مردمی و مقتدر جمهوری اسلامی ایران شد.

توانایی مدیریتی، مجاهدت‌ها و دلاوری‌های سردار شهید حاج حسین همدانی در منطقه، باعث شکست سنگین نیروهای تروریستی داعش و نجات جان بسیاری از مردم کشورهایی همچون سوریه و عراق شد.

سردار شهید حاج حسین همدانی (عمار انقلاب) در مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی، پرورش یافته بود و جایگاه ایشان در دفاع از ارزش‌ها و دستاورهای انقلاب اسلامی، امنیت پایدار و امنیت راهبردی کشور، یک جایگاه اثرگذار و ماندگار است که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

در این نشست مجازی، تشریح شد که سردار شهید حاج حسین همدانی (عمار انقلاب)، در دوران دفاع مقدس و مقاطع مختلف حساس پس از دفاع مقدس، مجاهدت‌های بی‌نظیری از خود نشان داد و همیشه با گام‌های استوار، در مسیر ولایت‌مداری و خدمت به مردم، حرکت کرد.

بصیرت و مجاهدت‌های شهدای والامقامی همچون سردار شهید حاج حسین همدانی، باعث شکست دشمن در جنگ‌های مختلف سخت و نرم در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه، شده است و رسالت همه‌‌ ماست در هر جایگاهی که هستیم همواره یاد و خاطره‌ شهیدان والامقام را گرامی بداریم و فراموش نکنیم اقتدار و امنیت پایدار و راهبردی امروز کشور، مرهون جانفشانی رزمندگان اسلام و شهدای سرافراز، همچون سردار شهید حاج حسین همدانی است.

نقش دانشگاه در راستای جهاد تبیین در تقویت و ترویج فرهنگ مجاهدت، مقاومت، ایثار و شهادت در سطح جوانان و دانشجویان، یک نقش هدایتگر زیربنایی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha