کد خبر: 4077490
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵

لرستان ۷ شهید عرصه خبر تقدیم انقلاب کرده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: هفت شهید حوزه خبر در لرستان داریم که سه شهید بزرگوار هژبر، حیدریان و صارمی به صورت تخصصی در حوزه خبر کار می‌کردند.

منصور احمدی، مدیرکل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، منصور احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امروز، ۲۰ مردا در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان که با حضور معاون مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: هفدهم مردادماه روز تجلیل و تقدیر از مقام شامخ اهالی رسانه در روز عاشورا واقع شد دو حادثه هستند که سنخیت کاملی با هم دارند.

وی ادامه داد: همه ادارات و مسئولان خادمان عام و ما در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خادمان خاص اصحاب رسانه‌ها هستیم، اگر شما نباشید هیچ صحبت، خدمت و تبیینی صورت نمی‌پذیرد.

احمدی با اشاره به اینکه وقتی مقام معظم رهبری می‌فرماید امروز رسالت ما جهاد تبیین است، بیان کرد: جهادگران این عرصه کسانی جز خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات نیستند.

احمدی ادامه داد: ما به یک روز تحت عنوان خبرنگار اکتفا نمی‌کنیم و هفته خبرنگار را داریم که روز شنبه در اولین روز این هفته شورای اطلاع‌رسانی را داریم.

وی با اشاره به گذشت یکصد روز از تصدی پست مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، تصریح کرد: در این مدت فعالیت‌هایی که ما انجام دادیم در ۱۲ بند بوده که در این راستا بیش‌از ۱۱۴ برنامه زیرساختی و تحول آفرین انجام شده است.

احمدی ادامه داد: در حوزه رسانه و مطبوعات یازده جلسه مستقیم با اصحاب رسانه و مطبوعات داشتیم و به صورت روزانه وقت مشخصی را به رسیدگی به امور رسانه و مطبوعات اختصاص داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را در ساماندهی خانه مطبوعات لرستان انجام می‌دهیم، در حال حرکت هستیم تا به نقطه اوج برسیم، اضافه کرد: ادعایی نداریم که تمام کارها به نحو احسن انجام می‌شود اما این ادعا را داریم که در راستای رسانه و مطبوعات ساکت و راکد نماندیم بلکه در حال حرکت هستیم.

احمدی با بیان اینکه با همه مدیران دستگاه‌های اجرایی مکاتبه کردیم که در حد توان خود در این هفته از خبرنگاران تجلیل شود، تصریح کرد: در ابتدای هفته آینده برنامه شورای اطلاع‌رسانی را داریم که ریاست آن با استاندار خواهد بود.

وی ادامه داد: به خاطر تلاقی این ایام با ایام محرم در نظر داریم برنامه این روز رنگ‌ و بوی شهید و شهادت بگیرد و رسالت خبری شما پررنگ‌تر شود تصمیم گرفتیم مراسم روز خبرنگار را امسال به نحوی دیگر برگزار کنیم.

احمدی افزود: ما هفت شهید در حوزه خبر داریم که سه شهید بزرگوار هژبر، حیدریان و صارمی به صورت تخصصی در حوزه خبر کار می‌کردند، به همین مناسبت که مدفن شهید بروجردی در شهرستان بروجرد قرار دارد یک رویداد یک روزه تقدیر و تجلیل از شما خبرنگاران را در شهرستان بروجرد برگزار کنیم.

احمدی افزود: اولین برنامه ما در این روز حضور بر سر قبر شهید صارمی و پس از آن مراسم تقدیر و تجلیل از اصحاب رسانه و مطبوعات لرستان با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تعمیر و تجهیز سالن شهید آوینی ارشاد اسلامی لرستان، اضافه کرد: تمام اعتبارات مربوط به مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان لرستان در حوزه فرهنگ و هنر جذب شده و تفاهم‌نامه با پیمانکاران برای انجام چهار پروژه منعقد شده و دو پروژه نیز تا پایان ماه جاری شروع به کار می‌کنند که برخی از این پروژه‌ها وقفه ۱۴ ساله دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha