کد خبر: 4059232
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳

تقدیم ۱۹۰ شهید لرستانی در عملیات بیت‌المقدس

رزمندگان لرستان با تقدیم ۱۹۰ شهید در عملیات بیت‌المقدس از جمله کسانی بودند که برای اولین‌بار توانستند گلدسته‌های مسجد جامع خرمشهر را زیارت و نماز را در این مسجد برپا کنند.

تقدیم ۱۹۰ شهید لرستانی در عملیات بیت‌المقدسبه گزارش ایکنا از لرستان، فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است، روزی که شور و شوق پیروزی تمام کشور را فراگرفت و فتحی عظیم نصیب لشکریان توحید شد، به دنبال این پیروزی عظیم، خاک‌ریز‌های دشمن یکی پس از دیگری به تصرف قوای اسلام درآمد و فرماندهان مزدور عراقی در اوج وحشت و هراس پی‌درپی فرمان عقب‌نشینی صادر می‌کردند.

رزمندگان ایران اسلامی بزرگ‌ترین سلاحی که در دست داشتند و توانستند بر دشمن غلبه کنند شهادت‌طلبی، اراده و ایمان راسخ‌شان بود، نام‌آوران این کشور جان‌ بر کف به مقابله با دشمن بعثی درآمدند و پیروزی‌های غرورآفرینی را بر صفحه زرین تاریخ سراسر حماسه انقلاب اسلامی ثبت کردند؛ پرستو‌های سبک‌بالی که زیباترین حدیث بندگی را با بندبند وجودشان و با قطره‌قطره خون‌شان نوشتند تا برای نسل‌های امروز و فردا به یادگار بماند.

روزگاری که طبل نبرد برای بازپس‌گیری پاره تن ایران نواخته شد، جوانان بسیاری بپا خواستند تا خرمشهر را آزاد کنند؛  پس از آمادگی رزمندگان اسلام، عملیات بزرگ «بیت‌المقدس» در ۳۰ دقیقه بامداد روز ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ با قرائت رمز عملیات «بسم‌الله الرحمن الرحیم. بسم‌الله القاسم الجبارین، یا علی ابن ابی‌طالب» از سوی فرماندهی برای آزادسازی منطقه وسیع جنوب‌غربی اهواز آغاز شد.

غیور مردان لرستان در سه مرحله عملیات بیت‌المقدس نقش بی‌بدیلی ایفا کردند و با تقدیم ۱۹۰ شهید در این عملیات پرافتخار، برگ زرینی را در تاریخ حماسه‌آفرینی مردم قهرمان لرستان خلق کردند؛ کسانی که در میدان ایثار قد کشیده و نامشان بر تابلوی حماسه‌سازان حک‌شده و بر تارک تاریخ ایران اسلامی می‌درخشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :