کد خبر: 4057377
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳

370 طلبه جذب مدارس علمیه خواهران لرستان می‎شوند

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان گفت: برای سال‌ تحصیلی جدید 370 طلبه خواهر شامل 290 طلبه در سطح دو و 80 طلبه در سطح سه جذب مدارس علمیه خواهران لرستان خواهند شد.

جذب طلبه جدید برای مدارس علمیه خواهران لرستانبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خواهران لرستان، اکرم مهرابی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان در نشست خبری که یکشنبه، 25 ارديبهشت برگزار شد، با بیان اینکه 13 مدرسه علمیه خواهران لرستان آماده پذیرش طلاب جدیدالورود هستند، گفت: 290 طلبه در مدارس علمیه خواهران سطح دو جذب می‌شوند.

وی با اشاره به پذیرش 80 طلبه در مدارس علمیه خواهران سطح سه لرستان، اضافه کرد: طلاب در رشته‌های تخصصی کلام، فقه و اصول،  تفسیر و تاریخ اسلام به تحصیل می‌پردازند.

مهرابی با اشاره به نام‌نویسی داوطلبان ورود به حوزه علمیه خواهران لرستان به‌صورت حضوری و مجازی، بیان کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به آدرس paziresh.whc.ir و یا مراجعه حضوری به مدارس علمیه استان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

حجت‌الاسلام روح‌الله مهدوی‌خواه، مدیر حوزه علمیه خواهران لرستان نیز در این نشست به گسترش حوزه‌های علمیه خواهران از سال 1375 اشاره کرد و گفت: حوزه‌های علمیه از برکات انقلاب هستند.

وی به اهمیت و نقش حوزه‌های علمیه خواهران به‌عنوان مرجعیت علمی زن و خانواده در جامعه اشاره کرد و افزود: نقش حوزه‌های علمیه در ترویج و تبیین آموزه‌های دینی و ارتقای اخلاق و معنویت در جامعه نقشی بی‌بدیل است.

مهدوی‎خواه با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی هم‌اکنون 500 حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور فعالیت دارند که از این تعداد، 13 مدرسه آن در لرستان است، اظهار کرد: یک هزار و 100 طلبه در این مدارس علمیه خواهران لرستان در حال تحصیل هستند و یک هزار و 29 طلبه نیز از حوزه‌های علمیه خواهران لرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :