کد خبر: 4030256
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹

معاون امور عمرانی استاندار لرستان از برپایی نمایشگاه فرهنگی توانمندی‌های استان لرستان با هدف معرفی ظرفیت‌ها، دستاوردها و برندهای این استان در تهران خبر داد.

جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندی‌‌های لرستان در تهرانبه گزارش ایکنا از لرستان، احمدرضا دالوند، معاون امور عمرانی استاندار لرستان، جمعه، یکم بهمن‌ماه در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان لرستان با هدف معرفی دستاوردها و برندهای استان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: توسعه گردشگری ارتباط مستقیم با توسعه استان دارد.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور توسعه گردشگری استان از ظرفیت نخبگان و نیروهای توانمند استفاده خواهد شد، ادامه داد: محور اصلی برگزاری این نمایشگاه در رابطه با معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان است و ضرورت دارد به بهترین شکل ممکن در این نمایشگاه حضور داشته باشیم.

دالوند با بیان اینکه در همین راستا وظایف محوله به دستگاه‌های اجرایی متناسب با عملکرد آنها مشخص و اعلام می‌شود، تأکید کرد: ظرفیت‌ها و موهبت‌های خدادادی استان مانند میراث‌ فرهنگی، تاریخی و طبیعت بکر و دست نخورده از مهمترین دلایل برای معرفی لرستان به‌عنوان مقصد گردشگری است که در نمایشگاه تهران این موضوع از محورهای اصلی خواهد بود کمااینکه در این رقابت‌ها از ظرفیت رسانه‌ها برای انعکاس برپایی این نمایشگاه استفاده خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه توسعه گردشگری ارتباط مستقیم با توسعه استان دارد و به‌منظور توسعه گردشگری استان از ظرفیت نخبگان و نیروهای توانمند استفاده خواهد شد، افزود: جذب گردشگر، توسعه زیرساخت‌ها، مسائل فرهنگی و معرفی استان به گردشگران سهم بسزایی در توسعه لرستان، ایجاد اشتغال و کسب درآمد دارد که در این رابطه نیازمند ایجاد تحول هستیم.

وی برندسازی محصولات و سوغات لرستان را از نکات مهم در جذب سرمایه و رونق گردشگری دانست و با بیان اینکه راه برون‌رفت استان از مشکلات اقتصادی حمایت از بخش خصوصی است، گفت: با توجه به وضع موجود و مشکلات اقتصادی، بهترین راه‌حل سرمایه‌گذاری با استفاده از توان بخش خصوصی برای پویایی اقتصاد لرستان است.

دالوند یادآور شد: اولویت اول استان در توسعه گردشگری است و برای تحقق این امر از نخبگان و صاحبان فکر برای اجرای برنامه‌های عملیاتی بهره‌گیری خواهد شد و داشتن طرح جامع گردشگری، برنامه‌ریزی، کار علمی برای جذب گردشگر و تشکیل کارگروه گردشگری در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: