کد خبر: 4029548
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
مدیرکل پُست لرستان خبر داد:

مدیرکل پُست لرستان گفت: در اولین دوره نمایشگاه کتاب مجازی یازده هزار و 641 فقره مرسوله در استان ارسال و دریافت شد و پیش‌بینی می‎کنیم در دومین دوره 14 هزار کتاب در سطح استان به فروش برسد یا خریداری شود.

نمایشگاه مجازی کتاببه گزارش ایکنا از لرستان، احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان دوشنبه،  ۲۷ دی در دیدار با محمد ناظری، مدیرکل پست لرستان، با بیان اینکه اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران در لرستان مورد استقبال خوبی قرار گرفت، گفت: امسال دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز از تاریخ سوم تا دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: سال گذشته استان لرستان با سه ناشر در این نمایشگاه شرکت داشت که امسال طبق آمار و اطلاعات تکمیلی از خانه کتاب و ادبیات ایران تعداد ناشران به هفت ناشر افزایش یافته که از این تعداد 5 ناشر از مرکز استان شامل هاویر، شاپورخواست، پریسک، قلم اعظم و پراکنده، یک ناشر از شهرستان بروجرد به نام پارس تاک و یک ناشر نیز از شهرستان کوهدشت به نام پیشوک است.

فتایی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعداد ناشران شرکت ‌کننده در این دوره از نمایشگاه در سراسر کشور و نیز استان لرستان افزایش داشته است، شاهد افزایش سفارش‌های ارسال و دریافت کتاب در استان خواهیم بود، که انتظار می رود مجموعه پست استان، همچون سال گذشته، خدمات ویژه‌ای را به این رویداد اختصاص دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تأکید بر اینکه کتاب و کتاب‌خوانی زمینه‌ساز توسعه فرهنگ استان و کشور است، ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید ضمن اختصاص اعتبار به خدمات و اقدامات فرهنگی، بستر‌های مناسب را برای کم کردن فاصله مردم با مطالعه، کتاب و ارتقای جایگاه کتاب، آگاهی و آگاهی‌بخشی فراهم کنیم.

در این جلسه، محمد ناظری، مدیرکل پست لرستان نیز، گفت: در اواخر سال 98 با رسیدن به ایام کرونا شاید تنها زیرساخت دولتی و ابزاری که توانست در اختیار مردم قرار بگیرد پست بود و پست در زمره دستگاه‌های ضروری و خدمات‌رسان قرار گرفت و دوشادوش همکاران حوزه بهداشت و درمان پای کار بود و با ترافیک کاری چند برابری مواجه شد.

وی با بیان اینکه در راستای مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود در کنار مجموعه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نیز همکاری‌های لازم را به عمل می‎آوریم، به آمار نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب اشاره و تصریح کرد: سال گذشته یازده هزار و 641 فقره مرسوله نمایشگاه مجازی کتاب در استان ارسال و دریافت شد که از این تعداد 680 فقره مربوط به ناشران استان به سایر استان‌های کشور بود و ده هزار و 781 فقره مربوط به سایر ناشران کشور بوده که افراد جویای کتاب در استان لرستان خریداری کرده‌ بودند.

ناظری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال با افزایش 30 درصدی حجم مرسولات در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران مواجه شویم و قریب 14 هزار کتاب در سطح استان به فروش برسد یا خریداری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: