کد خبر: 4028379
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
امام جمعه بروجرد:

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه مظلومیت ۶۸ شهید دانش‌آموز حمله موشکی بروجرد در هیچ کجای تاریخ ما به ثبت نرسیده است، اظهار کرد: باید این روز در تاریخ بروجرد و در تقویم ملی ثبت شود و حتی باید به چند زبان ترجمه، منتشر و منعکس شود.

حجت الاسلام علی حسینی، امام جمعه بروجردبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام سید علی حسینی، امام جمعه بروجرد در دیدار با سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که امروز ۲۳ دی‌ماه در بروجرد انجام گرفت، با بیان اینکه بروجرد شهری ست که از نظر علم و وجود عالمان در تاریخ بی‌نظیر است و همه این شهر را می‌شناسند، اظهار کرد: زمانی همزمان در این شهر ۷۲ مجتهد اعلم زندگی می‌کرده‌اند که می‌توان به سید بحرالعلوم و مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی اشاره کرد.

وی افزود: خانه تاریخی در بروجرد وجود دارد که مشهور به بیت شیخ اسدالله حجتی بوده است در این منزل همزمان ۱۱ مجتهد اعلم زندگی می‌کرده‌اند ولی متاسفانه در حال حاضر جایگاه خود را از دست داده است و باید به این امر رسیدگی شود.

حسینی با بیان اینکه در تاریخ  ۲۰ دی‌ماه سال ۱۳۶۵، ۶۸ دانش‌آموز در این شهرستان در حمله موشکی رژیم عراق به شهادت رسیدند ولی متاسفانه در هیچ کجای تاریخ ما این مظلومیت به ثبت نرسیده است، اضافه کرد: باید این روز در تاریخ بروجرد و در تقویم ملی ثبت شود این امر نشانه حقانیت ما و نشانه مظلومیت ماست که باید به گوش همگان برسد حتی باید به چند زبان ترجمه، منتشر و منعکس شود.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه در واقع این حادثه را به عنوان روز بروجرد به همگان معرفی کنیم و برای قبور عزیزان دانش‌آموز مجتمعی طراحی شود تا آن را به عنوان مجتمع ایثار و شهادت به همگان معرفی کنیم، به مشکلات اجتماعی و اقتصادی بروجرد اشاره کرد و افزود: در شهرستان ۵۰۰۰ خانواده زیر خط فقر در حاشیه شهر زندگی می‌کنند و باید به این امور رسیدگی شود و کارگاه‌ها و کارخانه‌های نیمه تعطیل راه‌اندازی شوند.

وی اظهار کرد: برای رفع مشکلات مردم و سرمایه‌گذاران قرارگاهی در شهرستان راه‌اندازی شده تا روند رسیدگی به کارهای اداری را کاهش داده و مردم بتوانند در کوتاه‌ترین پرسه زمانی مجوز کار و تولید خود را دریافت کنند.

مزارهای شهدا به حرم‌های مطهر تبدیل شود

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه وظیفه ذاتی بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار کرد: این نهاد باید امکاناتش را در این زمینه بسیج کند و به‌کار بگیرد ولی سایر دستگاه‌ها نیز در این زمینه مسئولیت دارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خاطرنشان کرد: طرحی در بنیاد شهید دنبال می‌شود که در کرمان و یزد تا حدودی پیش رفته که با توجه به اینکه مقام شهید مقام بالایی ا‌ست و قبورشان مطهر است باید به‌ عنوان یک حرم با آنها برخورد کنیم.

قاضی‌زاده با بیان اینکه قبور شهدا میعادگاه عشق هستند که امیدواریم در دولت سیزدهم مزارها را به حرم‌های مطهر تبدیل کنیم، ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که این اقدام را در شهرستان بروجرد نیز شروع کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خاتمه گفت: این آمادگی را داریم که مجتمع فرهنگی  ایثار و شهادت بروجرد در صورت همکاری سایر دستگاه‌های دولتی راه‌اندازی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: