کد خبر: 3962374
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان ویژه‌‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان در سطح استان را تشریح کرد.

تشریح برنامه‌های قرآنی ویژه رمضان در لرستانحجت‌الاسلام صادق جعفرپور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان در این استان، اظهار کرد: تمام برنامه‌های قرآنی و فرهنگی ماه مبارک رمضان با توجه به وضعیت و شرایط بیماری کرونا در آن زمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود به برگزاری برنامه جزءخوانی قرآن کریم در خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: برنامه جزءخوانی قرآن کریم به‌صورت روزانه هر روز یک جزء در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار و به‌صورت زنده از صدا و سیمای مرکز لرستان بعد از نماز ظهر و عصر پخش می‌شود.

جعفرپور با بیان اینکه برنامه جزءخوانی در همه مساجدی که امام جماعت دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، ادامه داد: کرسی تلاوت قرآن در مساجد شاخص شهرستان‌ها مابین الصلاتین ظهر و عصر برگزار می‌شود که طی آن روزانه یک صفحه توسط قاری مسجد تلاوت و امام جماعت تفسیر آن آیات را بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری مسابقات قرآن در فضای مجازی خبر داد و افزود: مسابقات قرآن مانند موشن‌گرافی، نقاشی و مسابقه عکس با محوریت برخی سوره‌های قرآن برگزار می‌شود.

وی از غبارروبی تمام مساجد استان لرستان خبر داد و با بیان اینکه تلاش بر این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام مساجد علاوه بر غبارروبی ضدعفونی شوند، بیان کرد: تمام مساجد با هماهنگی تشکل‌های مذهبی غبارروبی خواهند شد.

رئیس اداره امور قرآنی لرستان از برگزاری مراسم لیالی قدر در مساجدی که امام جماعت دارند خبر داد و گفت: در هر شهر برنامه لیالی قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و تلاش بر این است که مراسم از طریق صدا و سیما پخش شود و این در حالی‌ است که برگزاری این برنامه منوط به شرایط آن زمان کرونا است.

وی با بیان اینکه در برگزاری محافل قرآنی ماه مبارک رمضان از چهره‌های شاخص قرآنی در استان لرستان استفاده می‌شود، بیان کرد: در برنامه‌های قرآنی با توجه به شرایط کرونا قاری از خارج استان دعوت نمی‌شود.

جعفرپور با اشاره به برگزاری برنامه‌های قرآنی در فضای باز و پارک‌ها، گفت: با توجه به شرایط کرونایی تلاش بر این است که برخی برنامه‌های قرآنی در پارک‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: