کد خبر: 3954753
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
آئین تحلیف ۳۲ کارآموز مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در لرستان با حضور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در خرم‌آباد برگزار شد.

ارسال فوری چهارشنبه/ مراسم تحلیف ۳۲ کارآموز مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، آیین تحلیف ۳۲ کارآموز مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستان، چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه با حضور بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه کشور و جمعی از مسئولان قضایی لرستان در خرم‌آباد برگزار شد و ۳۲ وکیل پایه یک دادگستری به جرگه وکلای استان لرستان اضافه شدند.

علی بهاری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه در این مراسم با تسلیت درگذشت دکتر الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، گفت: مرحوم الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی تا مدارج عالی پیش رفتند و در قامت رئیس ‌کمیسیون قضایی مجلس، نماینده ارزشمندی برای حقوقدانان بود.

وی با اشاره به اینکه طبق تفاهم‌نامه خوبی که با تامین اجتماعی منعقد شد سقف حق بیمه‌ای که وکیل می‌تواند پرداخت کند، چهار برابر حقوق است و وکلا می‌توانند میزان حق بیمه را پرداخت کند، ادامه داد: وکیلی که به دنبال رضایت خدا و حل مشکل مردم است، خدا به زندگی او برکت می‌دهد و و چنین وکیلی نباید هیچ‌گونه نگرانی معیشتی داشته باشد.

شرکت ۱۰۷ هزار نفر در آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه

وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته، بیش از ۱۰ مرکز وکلا در استان‌هایی چون اصفهان، تبریز، مشهد، خوزستان، قم و مازندران دارای ساختمان مستقل هستند، ادامه داد: کارآموزان وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستان که امروز به وکالت می‌رسند، کلمه به کلمه سوگندنامه را بخوانند و به واژه واژه این متن فکر کنند و هنر یک وکیل عمل به متن سوگندنامه وکالت است.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه کسانی که توانایی عمل به سوگندنامه وکالت را ندارند، از همان ابتدای راه پیاده شوند، وکالت را بال دوم فرشته عدالت توصیف کرد و گفت: همان سختی‌ها، الزامات و دقت‌ها که در قضاوت وجود دارد، در وکالت نیز وجود دارد.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با اشاره به اینکه هر کس به‌دنبال کسب و کار آمده است اشتباه می‌کند، چراکه وکالت کاسبی نیست، بلکه تلاش برای احقاق حق و حقیقت است، تصریح کرد: وکیل سالم وکیلی با که اول پرونده را قضاوت کند، اگر در قضاوت طرف صاحب حق بود تا پای جان از حق دفاع کند و اگر حق با او نبود او را متوجه کند.

وی هدف خود به لرستان را تعامل بیشتر با دستگاه قضایی لرستان و تشکر از هیئت مدیره وکلا و کارشناسان قوه قضائیه استان لرستان دانست و گفت: اداره امور کارآموزان وکالت کار سختی است. کارآموزان وکالت باید کمک‌کار هیئت مدیره وکلا باشند چراکه این مرکز، خانه مشترک تمام وکلا و کارشناسان قوه قضائیه است.

بهادری به ثبت‌نام کم سابقه در آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در کشور اشاره کرد و گفت: ۱۰۷ هزار نفر در آزمون وکالت شرکت کردند که در نوع خود بی‌نظیر است.

رعایت اخلاق حرفه‌ای؛ الزام کار وکالت

مهرداد سبزواری، رئیس هیئت مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان لرستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه وکالت شغل و حرفه‌ بسیار حساس است، تصریح کرد: رعایت اخلاق حرفه‌‌ای نخستین لازمه و پیش مقدمه کار وکالت است.

وی با بیان اینکه یک وکیل باید از آموزش غافل نشود و از لحاظ علمی خود را به جدیدترین آموزش‌ها مجهز کند، افزود‌: تلاش مجموعه دستگاه قضایی باید حفظ شأن و جایگاه وکلا باشد.

سبزواری با ذکر این مطلب که این یک واقعیت است که هیچ وکیلی رایگان کار نمی‌کند و اگر این مورد دیده شود، بسیار اشتباه است، تصریح کرد: لرستان همواره با فقر اقتصادی روبروست و در اکثر موارد حق وکاله پرداخت نمی‌شود، لذا می‌طلبد که بیشتر مورد توجه مرکز وکلای قوه قضائیه قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: