کد خبر: 3915552
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
رئیس دانشگاه علمی ـ کابردی لرستان برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی پیام عاشورا، «سوگواره حسینی» و اجرای طرح «پیک عاشورایی» را برنامه‌های دانشگاه علمی ـ کابردی لرستان در ایام محرم و صفر ذکر کرد.

فرسعید فرح‌بخش، رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در تشریح برنامه‌های ویژه محرم و صفر دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان، برگزاری نشست هم‌اندیشی و کرسی‌های آزاداندیشی ویژه مدرسین و دانشجویان با موضوع پیام عاشورا، قیام امام حسین و معرفت‌شناسی عاشورا در بستر فضای مجازی را از برنامه‌های این دانشگاه برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی لرستان که نیمه اول مردادماه جاری برگزار شد، افزود: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری که ملاک برگزاری مراسم عزاداری را مصوبات ستاد ملی کرونا در نظر گرفته‌اند، برگزاری مراسم عزاداری در این دانشگاه تحت عنوان «سوگواره حسینی» دهه اول محرم به‌صورت مجازی برگزار می‌شود که همراه با تلاوت قرآن، مداحی، سخنرانی و مسابقه است.

فرح‌بخش اضافه کرد: احیای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مراکز علمی ـ کاربردی، تهیه پکیج ویژه محرم به‌ویژه توزیع کتب مرتبط با محرم در بین اساتید و دانشجویان از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در ایام محرم و صفر است.همچنین در این ایام مرکز جهاد دانشگاهی متولی اجرای طرح «پیک عاشورایی» خواهد شد که در قالب خاطره‌نویسی، دل‌نوشته، عکس و... است و دبیرخانه آن در همین مرکز بوده که زمان دقیق برگزاری این طرح اعلام خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: