کد خبر: 3901081
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۹
امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر ضرورت تداوم خاطره‌‌گویی‌های رزمندگان لرستان، گفت: اتاق فکر بازخوانی خاطرات و دستاوردهای رزمندگان لرستان تشکیل شود.

اتاق فکر بازخوانی خاطرات رزمندگان لرستان تشکیل شودبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد شنبه، سوم خرداد، در کنگره ملی تجلیل از ایثارگران لرستان که به‌صورت مجازی و به‌مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار شد با تبریک فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و عید سعید فطر، اظهارکرد: تقوا و ایمان دو عنصری هستند که هر ملتی به این دو مزین شوند، قله‌های افتخار را فتح می‌کنند آن‌چه در فتح خرمشهر مشاهده کردیم صبر و تقوا و ایمان بالای رزمندگان اسلام بود.
وی با اشاره به این‌که بعد از دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن بعثی در چهارم آبان ۱۳۵۹ شهر خرمشهر را اشغال کردند اما رزمندگان با صبر و استقامت پس‌از ۱۹ ماه پس از سلسله عملیات‌هایی با عنوان بیت‌المقدس موفق شدند خرمشهر را آزاد کنند.
شاهرخی با اشاره به این‌که جنگ تحمیلی ما در یک تقسیم‌بندی به پیش از فتح خرمشهر و بعد از آن تقسیم می‌شود، تصریح کرد: فتح خرمشهر در سوم خرداد ۶۱ و در بحبوحه جنگ تحمیلی از روزهای ماندگار و زیبای تاریخ انقلاب اسلامی ایران و روز مقاومت است.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به پیامدها و آثار فتح خرمشهر، گفت: رزمندگان اسلام پرچم ایران را بر فراز مسجد جامع خرمشهر برافراشتند و امام امت در آن زمان فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی با بیان این‌که پیامد دیگر فتح خرمشهر این بود که قدرت جمهوری اسلامی ایران را به دشمن نشان داد، خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر، ماشین جنگی دشمن را از کار انداخت در فتح خرمشهر ۱۹ هزار نفر از دشمن بعثی را به اسارت درآورد و غنایم زیادی را نصیب جمهوری اسلامی ایران کرد.
وی با تاکید بر تشکیل یک اتاق فکر برای بیان رزم رزمندگان لرستان در فتح خرمشهر، اظهارکرد: خاطرات رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر برای نسل جوان بیان شود کمااینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که سپاه لرستان و لشگر ۸۴ به خوبی در جنگ تحمیلی نقش‌آفرینی کردند و همین فرمایش مقام معظم رهبری برای ما کافی است که برنامه‌هایی برای بازگویی رشادت‌های رزمندگان لرستان برگزار شود.
شاهرخی بر لزوم بازخوانی دستاوردهای رزمندگان لرستان در قالب سلسله نشست‌هایی در طول سال تاکیدکرد و اضافه کرد: خاطرات رشادت‌ها، ایثار و مجاهدت‌های رزمندگان لرستان در دفاع مقدس به‌عنوان بخش مهمی از دوران انقلاب باید زنده بماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: