کد خبر: 4218986
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

آثار هنری در رثای «شهید جمهور» خلق شود

اعظم روانشاد با اشاره به اهمیت گفتمان‌سازی و تولید آثار هنری درباره «شهید جمهور» تأکید کرد و گفت: باید آثار هنری در قالب‌های مختلف در رثای «شهید جمهور» تهیه، تولید و به عنوان یک وظیفه برای آیندگان عرضه شود.

دیدار مدیرکل ارشاد لرستان با مسئول بسیج هنرمندان استانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، هشتم خردادماه، در دیدار با مسئول بسیج هنرمندان لرستان ضمن تسلیت ایام شهادت رئیس جمهور و همراهانشان گفت: ایجاد فضای تعاملی بیشتر، افزایش ارتباط و برپایی جلسات مدون نقش بسزایی در هم‌افزایی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان دارد.

وی ضمن تأکید بر نقش حیاتی هنرمندان در مسیر مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: می‌توان با هم‌افزایی بیشتر در برابر هجوم‌های فرهنگی و رسانه‌ای گام‌های مؤثرتری برداریم.

روانشاد با اشاره به اهمیت گفتمان‌سازی و تولید آثار هنری درباره «شهید جمهور» تأکید کرد: باید آثار هنری در قالب‌های مختلف در رثای «شهید جمهور» تهیه، تولید و به عنوان یک وظیفه در امروز به دوش ما، برای آیندگان عرضه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه به واسطه شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بازسازی اعتماد عمومی در جامعه ایجاد شده است، افزود: با توجه به در پیش بودن انتخابات و اهمیت مشارکت بالا، حفظ و نگهداری این اعتماد عمومی بر عهده ماست، از این‌رو وظیفه داریم خدمات شهید رئیسی را ثبت و به جامعه معرفی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتشار فراخوان تولید آثار از سوی بسیج هنرمندان لرستان گفت: ثبت روایت‌های مردمی و تاریخ نگاری و مستندنگاری از شهید جمهور مورد تأکید است.

روانشاد به تشکیل کمیته نخبگانی رفع دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری در استان اشاره کرد و افزود: این کمیته به زودی در استان کار خود را آغاز خواهد کرد چرا که ایجاد شرایط مساعد برای شکوفایی و خلاقیت هرچه بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر در بستری امن از اولویت‌های این اداره‌کل است.

برگزاری یادواره شهدای هنرمند در لرستان 

در این دیدار سعید داوودی، مسئول بسیج هنرمندان لرستان نیز با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی، هنری است که در خدمت ارزش‌های دینی و انسانی بوده و هنرمندان متعهد نقش مهمی در این زمینه بر عهده‌ دارند، افزود: بسیج هنرمندان استان در راستای اهداف و ترویج فرهنگ و هنر انقلابی در بین هنرمندان متعهد و انقلابی استان و توجه ویژه آنان به هنر متعالی و انجام رسالت خویش آمادگی برگزاری برنامه‌های مشترکی با نهادهای فرهنگی استان را دارد.

وی با اشاره به اینکه سرکشی از خانواده شهدای هنرمند و انتشار فراخوان شناسایی خانواده‌های شهدای هنرمند استان در دستور کار قرار گرفته است،گفت: تلاش می‌‌شود در نیمه دوم سال جاری یادواره شهدای هنرمند استان نیز برگزار شود. 

انتهای پیام
captcha