۹۰ درصد برنامه‌های کنگره ملی شهدای لرستان اجرایی شد
کد خبر: 4142795
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
مدیرکل بنیاد شهید لرستان:

۹۰ درصد برنامه‌های کنگره ملی شهدای لرستان اجرایی شد

حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی از تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های کنگره ملی شهدای لرستان خبر داد و گفت: کنگره شهدای لرستان اوایل مهرماه سال‌ جاری برگزار می‌شود. 

حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، امروز، دوم خردادماه در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت این استان که با حضور سیدامیرحسین قاضی‎زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنگره ملی شش هزار و ۵۵۱ شهید لرستان از تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های این کنگره ملی خبر داد و گفت: اوایل مهرماه امسال، پیش اجلاسیه و دیدار با مقام معظم رهبری انجام می‌شود و اختتامیه کنگره نیز در مهرماه برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه تاکنون ۲۶۵ یادواره و کنگره ذیل کنگره ملی شهدای لرستان برگزار شده است، اضافه کرد: در راستای اجرای طرح تاریخ شفاهی والدین شهدای لرستان، در سه ماه گذشته، یک هزار و 900 مورد از خاطرات خانواده‌های شهدا با بهره‌گیری از ظرفیت ۳۰ تیم کاری ثبت و ضبط شده است و در تمام ادارات کل استان المان‌های شهدا نصب شده است و امسال ۱۸ هزار نهال به نام شهدا کاشته شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه ۱۷۰ شهید جاویدالاثر لرستان یادمان نداشتند که دیروز یادمان ۵۲ شهید جاویدالاثر خرم‌آباد افتتاح شد، ادامه داد: تعداد پنج گلزار شهدای لرستان به کانون‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند.

وی از افتتاح ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان چگنی خبر داد و گفت: برای نخستین بار کنگره شهدای بمباران استان لرستان، قرار است امروز، دوم خردادماه در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار شود.

انتهای پیام
captcha