کد خبر: 4102794
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷

دستاوردهای پژوهش و فناوری برای نسل جوان تبیین شود

استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت‌های لرستان در حوزه پژوهش و فناوری، گفت: در هفته پژوهش و فناوری باید به‌صورت ویژه به تبیین و اطلاع‌رسانی دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور برای جامعه به‌ویژه برای نسل جوان، دانش‌آموزان و دانشجویان پرداخته شود.

فرهاد زیویار، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان در نشست ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان که امروز، ششم آذر در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: در هفته پژوهش و فناوری باید به‌صورت ویژه به تبیین و اطلاع‌رسانی دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور برای جامعه به‌ویژه برای نسل جوان، دانش‌آموز و دانشجویان پرداخته شود.

وی افزود: در کشور در زمینه تبیین دستاوردها به اندازه کافی کار نشده است؛ در این زمینه باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، جهاد صورت گیرد که جهاد تبیین است.

زیویار با بیان اینکه کشور و استان دارای ظرفیت‌های اساسی در حوزه‌های گوناگون پژوهش و فناوری است که این ظرفیت‌ها بایستی از طریق جهاد تبیین، به جامعه شناسانده و معرفی شوند، تصریح کرد: این نکته اهمیت دارد که به‌ویژه در سطح دانش‌آموزان و دانشجویان، جهاد تبیین با کیفیت هرچه اثرگذارتر تقویت شود تا نوجوانان و جوانان با دستاوردهای گوناگون ایران اسلامی آشنا شوند.

استاندار لرستان بیان کرد: اینکه تعدادی از اساتید دانشگاهی استان لرستان در فهرست استادان پُراستناد برتر دنیا قرار می‌گیرند، خودش یک ظرفیت و دستاورد مهم در حوزه علمی و پژوهشی است که باید بیش از پیش تبیین شود.

رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان تصریح کرد: آموزش عالی استان لرستان بایستی کوشش کند ارتباط خود با بخش‌های مختلف صنعت، اقتصاد، کشاورزی و گردشگری استان را گسترش دهد و نقش کاربردی در کاهش نظام مسائل استان داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha