کد خبر: 4078289
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴

طرح محله‌محور «با هم تا بهشت» در خرم‌آباد اجرا می‎شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‎آباد از اجرای طرح محله‌محور «با هم تا بهشت» در خرم‌آباد با محوریت روابط بین زوجین خبر داد و گفت: در این طرح بستری را فراهم خواهیم کرد که در زمینه مباحث خانواده، کنش‌گران محلات را توانمند کنیم که بتوانند در محله کنش فعال داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمد علی‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‎آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی یک‌شنبه، 23 مرداد با حضور حجت‌الاسلام محمد علی‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد، رضا نیازی، معاون فرهنگی و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعظم روانشاد، رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و برخی فعالان فرهنگی، جلسه هماهنگی طرح‌‌های فرهنگی محله‌محور در دفتر معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد علی‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‎آباد در این جلسه با بیان اینکه طرح محله‌محور «با هم تا بهشت» را در پنج منطقه از شهر خرم‌آباد با محوریت روابط بین زوجین و کارگاه‌های همسرداری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار خواهد شد افزود: در این طرح بستری را فراهم خواهیم کرد که در زمینه مباحث خانواده، کنش‌گران محلات را توانمند کنیم که بتوانند در محله کنش فعال داشته باشند و کارهای گسترده‌تری انجام دهند.

وی گفت: علاوه بر این، طرح‌های دیگری مانند ایجاد پایگاه‌های رسانه‌ای در محلات‌، تجهیز سخت‌افزار کنش‌گران فعال محلات، ایجاد پایه‌های تبلیغاتی در محلات نیز در دست بررسی است که بتوانیم در محلات کارهای خوبی را سامان دهیم.

رضا نیازی، معاون فرهنگی و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این جلسه ضمن گرامی‌داشت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، با اشاره به سیاست‌های کلان فرهنگی و حمایت از تولیدات و ایده‌های خلاق فرهنگی و تقویت اقتصاد فرهنگ، گفت: در نظر داریم بارعایت قوانین و ضوابط، روند واگذاری برنامه‌های خود را به مراکز ، مؤسسات و انجمن‌های فرهنگی وهنری واجد صلاحیت ادامه دهیم.

وی افزود: در این طرح قرار است فعالیت‌های فرهنگی  اداره کل برون‌سپاری شده و از ظرفیت فعالان این حوزه به بهترین شکل بهره‌برداری شود.

نیازی ادامه داد: در کنار آن از تعامل با دستگاه‌های فرهنگی به جامعه مخاطب خدمات ارائه خواهیم داد و از ظرفیت این دستگاه‌ها نیز استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم به انجام وظیفه و تکلیفی که مقام معظم رهبری که بارها در مورد رفع محرومیت‌ها، عدالت و تعادل در کارهای فرهنگی، تحکیم جایگاه خانواده و فرزندآوری ...تأکید داشته‌اند بپردازیم.

وی با بیان اینکه از سال گذشته در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده که بتوانیم از ظرفیت اعتباراتی که در حوزه فرهنگی وجود دارد استفاده کنیم، افزود: طرح‌های فرهنگی محله‌محور براساس زیست‌بوم مناطق و محلات مختلفی اجرا خواهد شد و از ظرفیت کنش‌گران در محلات برای رسیدن به اهداف جریان‌سازی‌های فرهنگی استفاده خواهد شد و از ابتدای سال جاری نیز فعالیت‌های مختلفی از جمله حمایت از موکب‌ها به مناسبت‌های مختلف، کمک به دفاتر تسهیل‌گری و حمایت از فعایت های فرهنگی هیئت‌های مذهبی را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه‌های خود داشته است.

الماسیان، فعال فرهنگی و مجری طرح نیز به بیان طرح و اهمیت موضوع پرداخت و گفت: بهترین و مهم‌ترین بستر تربیت نیروی انقلابی مؤمن خانواده است، همان‌گونه که مقام معظم رهبری در اهمیت مسائل خانواده‌ مطرح می‌کنند؛ خانواده اصل است.

وی افزود: این طرح که به شیوه کارگاهی برگزار خواهد شد، علاوه بر استفاده از مطالب بیان شده استاد، شرکت‌کنندگان مطالب تکمیلی را از کتاب‌های معرفی شده استاد مطالعه می‌کند و پس از یک دوره چند ماهه با یک مهارت نسبی امید می‌رود تحول جدی در زندگی‌شان روی دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha