کد خبر: 4077593
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱

سنگ‌نوشته «سلامگاه» قبرستان خرم‌آباد پیدا شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از پیدا شدن سنگ‌نوشته قرآنی قبرستان خضر خرم‌آباد مشهور به «سلامگاه» خبر داد.

سنگ‌نوشته «سلامگاه» قبرستان خرم‌آباد کشف شدبه گزارش ایکنا از لرستان، عطا حسن‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، امروز، ۲۱ مردادماه در یک گفت‌وگوی خبری با خبرنگاران لرستان با اشاره به پیدا شدن سنگ‌نوشته قرآنی قبرستان خضر خرم‌آباد مشهور به «سلامگاه»، اظهار کرد: حدود سه سال پیش سنگ‌نوشته تاریخی قبرستان خضر در خرم‌آباد معروف به سنگ سلامگاه، توسط عده‌ای سودجو از جای خود خارج و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.

وی با تقدیر از پیگیری‌های سیدمحمد سیف‌زاده، پژوهشگر لرستانی در جهت پیدا شدن این اثر تاریخی، گفت: محل انتقال سنگ نوشته‌ مذکور در زیر ده‌ها تن نخاله‌ ساختمانی در محدوده آرامستان صالحین خرم‌آباد، مشخص شد و با تلاش نیروهای شهرداری این سنگ‌نوشته از زیر نخاله‌های ساختمانی بیرون کشیده شد و به همکاران یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی لرستان تحویل داده شد.

حسن‌پور با اشاره به محتوای قرآنی این سنگ‌نوشته، اظهار کرد: سنگ‌نوشته سلامگاه سه وجهی و مثلثی شکل حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و دارای سه متن متفاوت با ادعیه و آیات قرآنی است که هر کدام از آنها با «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع می‌شود و حجار آن شخصی به نام ابوالقاسم شیرازی است.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همراهی مدیرعامل آرامستان، عوامل شهرداری خرم‌آباد و همچنین همکاری لجستیکی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، گفت: اطلاعات تکمیلی درباره این سنگ در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha