کد خبر: 4029278
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مسجد را حلقه وصل روحانیت با مردم و سرچشمه معارف اسلامی دانست و گفت: باید در کنار ارتقای فرهنگی و اقتصادی، مراقب فاصله مردم و نظام باشیم.

دیدار روحانیون مستقر لرستان با حجت‌الاسلام شاهرخیبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، 26 دی‌ماه در دیدار روحانیون پایگاه‌های اجتماعی و روحانیون مستقر لرستان، اظهار کرد: حضرت ام‌البنین(ع) چهار فرزند خود را در راه امام زمانش فدا می‌کند و مادران و همسران شهدا صبر و فداکاری را از این بانوی بزرگ اسلام درس گرفتند.

وی با بیان اینکه مسجد به‌عنوان پایگاه دینی، محل نشر معارف اسلامی و سرچشمه معارف اسلامی است که توسط امام جماعت رونق پیدا می‌کند، ادامه داد: مسجد حلقه وصل روحانیت با مردم است که در آن باید در کنار اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی، به حل مشکلات مردم منطقه کمک کند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه روحانیت باید اندوخته‌های علمی و معنوی که در حوزه علمیه آموخته‌ است را منتقل کند، ادامه داد: اگر روحانیون توان انتقال اندوخته‌های حوزوی را نداشته یا خدایی ناکرده در اجرای برنامه‌های جذاب و تأثیرگذار کوتاهی کنند مساجد را به دست کسانی داده‌ایم که سرچشمه معارف اسلامی نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه برخی فرقه‌ها در برخی شهرها شعبه زده‌اند و جمعیت کثیری را به خودشان اختصاص داده‌اند، افزود: این امر نشان می‌دهد که ما در مساجد آن‌چنان که شایسته بوده قوی عمل نکرده‌ایم یا در برنامه‌ها خلل وجود داشته است و نظام تعلیم و تربیتی که باید از درون مسجد شکل بگیرد، محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید مراقب ایجاد فاصله بین مردم و نظام باشیم، ادامه داد: اینکه در ۲۶ دی‌ماه سال ۵۷ شاه فرار کرد به این جهت بود که مردم و مسجد با هم متصل بودند و بین آنان با رژیم فاصله فراوانی وجود داشت.

شاهرخی بر لزوم فعال شدن برنامه‌های مساجد تأکید کرد و با اشاره به اینکه خوب شدن زندگی مردم بستگی به کارکرد مساجد دارد، ادامه داد: ارتقا و پیشرفت فرهنگی و اقتصادی در هم تنیده شده است، اگر ارتقای فرهنگی و اقتصادی همراه هم نباشد، اکثریت در محرومیت و اقلیت در رفاه قرار می‌گیرند.

امام‌جمعه خرم‎آباد با بیان اینکه نهادهای مسجد باید همراه با مسجد باشند و هنر امام جماعت این است که نهادهای فعال در مسجد را حفظ کند، گفت: روحانیت و امام جماعت مسائل و مشکلات اهل محل را حل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: