کد خبر: 4028756
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹

فرمانده انتظامی لرستان فرمانده انتظامی لرستان دانشگاه را یک پشتوانه قوی علمی برای نیروی انتظامی دانست و با بیان اینکه تحقیق و پژوهش‌ها در حوزه‌های نظم و امنیت را باید در جهت خدمت به مردم افزایش داد، گفت: باید با یک نگاه تخصصی و علمی، جرائم را در جامعه تعدیل کرده و کاهش دهیم.

نشست مشترک یحیی الهی، فرمانده انتظامی استان لرستان با علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستانبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، نشست مشترک یحیی الهی، فرمانده انتظامی استان لرستان با علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان با تأکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه برای ارتقای شاخص‌های نظم و امنیت دانش‌بنیان، امروز، ۲۵ دی‌ماه در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد.

یحیی الهی، فرمانده انتظامی استان لرستان در این نشست بر تقویت و گسترش همکاری‌های دو جانبه بین پلیس و دانشگاه در راستای افزایش تحقیقات علمی و کاربردی مشترک و ارتقای شاخص‌های امنیت جامعه، تأکید کرد.

وی گفت: دانشگاه یک نقش و جایگاه مهم در تربیت نیروی متعهد و متخصص برای جامعه دارد و پلیس این آمادگی را دارد که همکاری‌های دو طرف با تأکید بر تقویت تحقیقات و پژوهش‌های علمی و کاربردی درباره‌ موضوعات مختلف مرتبط با حوزه کاری نیروی انتظامی، گسترش یابد.

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه تعامل و همکاری بین پلیس و دانشگاه را با رویکرد تقویت نگاه تخصصی به موضوعاتی همچون آسیب‌های اجتماعی باید گسترش داد و تلاش کنیم با یک نگاه تخصصی و علمی، جرائم را در جامعه تعدیل کرده و کاهش دهیم، ادامه داد: دانشگاه و نظام آموزش عالی به‌عنوان مرکز تولید علم و دانش، یک پشتوانه قوی علمی برای نیروی انتظامی است و تحقیق و پژوهش‌ها در حوزه‌های نظم و امنیت را باید در جهت خدمت به مردم افزایش داد.  

علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان نیز در این نشست گفت: باید تلاش کنیم علاوه بر توسعه همکاری‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و پژوهشی دانش‌بنیان، کارگاه‌های آموزشی با موضوعات آگاه‌سازی درباره‌ موضوعات مختلف اجتماعی برای دانشجویان، افزایش یابد.

وی افزود: دانشگاه دارای ظرفیت‌های انسانی قوی در رشته‌های مختلف تحصیلی از جمله رشته‌های علوم انسانی است و در این زمینه برای ارتقای شاخص‌های امنیت جامعه، باید همکاری‌های مشترک بین پلیس و دانشگاه را مبتنی بر انجام تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی، گسترش یابد و همگی کمک کنیم تا شاخص‌های نظم و امنیت در جامعه ارتقا پیدا کنند.

سرپرست دانشگاه لرستان اضافه کرد: دانشجویان بخش مهمی از جمعیت جامعه هستند و در بحث پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی باید آگاه‌سازی را در جامعه افزایش داد.

در این نشست، سیدحسام‌الدین حجازی، سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه لرستان نیز گفت: دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌های مختلفی از جمله مرکز مشاوره است و این مرکز مشاوره می‌تواند همکاری‌های خود را با پلیس در جهت ارتقای امنیت پایدار یا رویکرد آگاه‌سازی و دانشجومحوری و تقویت کارگاه‌های آموزشی، تقویت کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: