کد خبر: 3901375
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
مدیرکل بهزیستی لرستان تعداد کودکان کار شناسایی شده در لرستان را حدود ۵۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: برای ۲۱۷ نفر از این کودکان کار مستمری برقرار شده است.

برقراری مستمری برای ۲۱۷ کودک کار در لرستانکرم یاری، مدیرکل بهزیستی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی در زمینه جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار، گفت: کودکان کار و خیابانی دو دسته هستند که ممکن است والد موثر داشته یا نداشته باشند و براساس قانون ما مکلف هستیم که ظرف سه هفته آنان را به‌صورت قانونی تعیین تکلیف کنیم.

وی با بیان این‌که جمع‌آوری این افراد توسط بهزیستی و شهرداری باید براساس دستور قضایی باشد تا آن‌ها را نگهداری و یا پیگیر کارهای‌شان شویم، تعداد کودکان کار شناسایی شده در استان لرستان را حدود ۵۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: برای ۲۱۷ نفر از این کودکان کار مستمری برقرار شده است.

یاری با بیان این‌که بیشترین آمار کودکان کار مربوط به دو شهر خرم‌آباد و بروجرد و بومی استان لرستان هستند، گفت: مستمری این کودکان را برقرار کردیم و ۵۱ نفر از مادران‌شان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را کسب کردند تا بتوانند درآمدی داشته باشند.

وی با بیان این‌که این کودکان پس‌از جمع‌آوری یا به والدین تحویل داده می‌شوند و یا در مراکز روزانه بهزیستی نگهداری می‌شوند، افزود: با وجود کرونا تجمیع این کودکان در یک مکان خود عامل شیوع این بیماری می‌شود لذا تمهیدات لازم برای نگهداری این کودکان اندیشیده شده است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: