کد خبر: 3900659
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
نماینده ولی‌فقیه در لرستان به‌مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای را صادر کرد.

بیانیه نماینده ولی‌فقیه در لرستان به‌مناسبت روز قدسبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد به‌مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: «روز جهانی قدس، روز تبلور ایمان و روز اهتمام و توجه امت اسلام و آزادگان جهان به مظلومیت مردم فلسطین و مسأله قدس شریف است. روزی که حمایت از قدس شریف و همبستگی مؤمنانه مردم با آرمان فلسطین طرح‌ها و نقشه‌های استکبار و حامیانش را برهم می‌زند و تلاش سازشکاران برای به فراموشی سپردن مسأله فلسطین را بی‌ثمر می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: امسال گرچه راهپیمایی روز جهانی قدس به شکل سال‌های گذشته برگزار نمی‌شود و با توجه به مسأله شیوع جهانی ويروس کرونا مردم ما حسب تصمیم مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل خواهند کرد، اما این روز هیچ‌گاه از یاد و اذهان مسلمانان جهان پاک نخواهد شد و ملت بیدار ما نخواهد گذاشت اهمیت مسئله فلسطین و مظلومیت قدس شریف در سایه بحران جهانی کرونا مغفول واقع شود.
در ادامه این بیانیه آمده است: رسالت حمایت از مظلوم و خصومت با ظالم که به‌عنوان یکی‌از مهم ترین آرمان‌های جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و برگرفته از وصیت امام المتقین علی(ع) در بستر شهادت است. امروز اسرائیل به‌عنوان مصداق ظالم و کانون بی‌عدالتی در منطقه، به قبله اول مسلمین و جان و مال و ناموس آنان تعرض نموده و سرزمین فلسطینیان را غصب کرده است، مردم انقلابی ایران و آزادگان سراسر جهان بانگ «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر می‌دهند تا تکلیف اسلامی و انسانی خود که منجر به تقویت احساس اقتدار، حق‌طلبی و آزادی‌خواهی در مقابل قدرت‌های استکبار و استعمار گر می‌شود را در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به انجام رسانند.
در ادامه آمده است: معامله قرن، طرح الحاق کرانه باختری و همچنین تلاش برای تبدیل قدس به‌عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل، خواب ‌و خیال‌هایی هستند که صهیونیست‌ها به گور خواهند برد. نابودی اسرائیل و جبهه ظلم و استکبار با مبارزه و جهاد تحقق‌یافتنی است و ملت فلسطین ثابت‌قدم و استوار همچنان در مسیر مقاومت و ایستادگی حرکت می‌کند؛ و این یعنی پایان اشغالگری اسرائیل نزدیک است و روز محاکمه و مجازات این جانیان ضد بشریت به‌زودی فرا خواهد رسید.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مردم ولایت‌مدار استان لرستان در کنار سایر اقشار ملت غیور و سلحشور ایران اسلامی ضمن اعلام بیعت با آرمان‌های امام راحل(ره) که فرمودند: «قدس متعلق به مسلمین است» و منویات مقام معظم رهبری و اطاعت از فرامین و توصیه های معظم‌له که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال ایراد خواهند فرمود سهم خود را در این روز سرنوشت‌ساز ادا کرده و متناسب با فرامین معظم‌له تنفر خود را از نظام سلطه و اشغالگری و دفاع از قدس شریف به جا می‌آورند».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: