کد خبر: 3887618
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۶
در بیانیه مشترک نماینده ولی‌فقیه، استاندار و رئیس‌کل دادگستری لرستان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آمده است: «غلبه بر کرونا با عمل به شعار «در خانه بمانیم» محقق خواهد شد».

غلبه بر کرونا با عمل به شعار «در خانه بمانیم»به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، رزم، رئیس کل دادگستری استان لرستان و سیدموسی خادمی، استاندار لرستان، در رابطه‌با شیوع ویروس کرونا بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.

در این بیانیه خطاب به مردم لرستان آمده است: با تبریک سال نو، نوروز باستانی و بهار طبیعت و عید آغاز رسالت پیامبر اکرم(ص) و اعیاد شعبانیه، همان‌گونه که مستحضر هستید حدود یک ماه است که کشور عزیزمان در اوج تحریم‌های شدید و ظالمانه اقتصادی و دارویی از سوی کشورهای استکبار جهانی و ممانعت آن‌ها از ارسال وسایل و تجهیزات پزشکی و دارویی، درگیر مبارزه با انتشار ویروس کرونا و تأمین حفظ سلامتی آحاد ملت می‌باشد.

در این مبارزه مدافعان سلامت و کادر پزشکی در خط مقدم و صف اول قرار گرفته و با فعالیت شبانه‌روزی و ایثار و فداکاری بی‌نظیر مشغول شناسایی و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا و پیشگیری از شیوه و انتشار آن هستند.

بر این اساس در عرصه مقابله با کرونا، همکاری و مشارکت مردم شریف نیز همچون دیگر عرصه‌های مبارزه با مشکلات، بسیار موثر و کارساز است و انتظار مدافعان سلامت و مسئولین بهداشتی و پزشکی کشور اجرا نمودن دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی است که توسط ستاد ملی، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا اعلام می‌شود.

لازمه کنترل اوضاع و قطع زنجیره انتشار ویروس مذکور و غلبه بر آن و بازگشت وضعیت عادی در استان نیازمند همکاری جدی و قوی شهروندان و هم‎استانی‌های عزیز و رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا است.

لذا ضمن تقدیر از خدمات کلیه نیروهای فعال در عرصه سلامت به‌ویژه خدمات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی، شورای اداری استان به‌ویژه نیروهای مسلح و گروه‌های فعال جهادی و مردمی و جوانان انقلابی در سراسر مناطق استان در راستای مهار ویروس کرونا از مردم شریف استان لرستان تقاضا می‌شود که جهت پیشگیری از گسترش شیوع و انتقال ویروس موارد ذیل را رعایت فرمائید:

1- با توجه به این‌که حضور در اجتماعات و ترددهای غیرضروری در خیابان‌ها و محل‌های پُر ازدحام یکی‌از راه‌های اشاعه و انتقال سریع ویروس کرونا است، لذا از هرگونه تشکیل اجتماعات مانند مراسم جشن و عروسی یا مجالس ترحیم و سایر تجمعات خودداری شود.

2- مطابق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا که از صداوسیما نیز اعلام گردیده، به جز واحدهای صنفی و مراکز فروش مواد غذایی و خوراکی و نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها و مراکز ضروری خدمات رسانی عمومی، سایر واحدهای صنفی بایستی به منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت و مراجعه مردم به آن‌ها تا زمان عادی شدن اوضاع تعطیل می‌باشند.

3- از هر گونه مسافرت غیرضروری به سایر شهرستان‌ها یا ترددهای غیرضروری در داخل شهرها خودداری گردد.

4- کلیه کسانی‌که نتیجه تست‌های کرونای آنها مثبت می‌باشد، بایستی مطابق دستورات و تصمیمات مسئولین علوم پزشکی تا حصول بهبودی در بیمارستان یا نقاهت‌گاه‌ها یا در خانه‌های خود بستری شده و از تردد در جامعه و انتقال ویروس به سایرین خودداری نمایند در غیر این صورت وفق مقررات اقدام قانونی صورت خواهد گرفت.

5- با توجه به وضعیت خاص امسال و لزوم پیشگیری از شیوع بیماری و ضرورت قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا، استدعا دارد در روز سیزدهم فروردین کماکان در منزل خود بمانید و به شعار در خانه بمانیم عمل کنیم و از تردد و حضور و تجمع در طبیعت خودداری کنیم.

بدیهی است نیروهای انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی هم به‌صورت قاطع محدودیت لازم را اعمال و نسبت به صدور قبض جریمه و اعمال قانون برای وسایل نقلیه اقدام خواهد کرد.

انشاءالله که با فضل و عنایت خداوند متعال و توصیه‌های مقام معظم رهبری، و دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مدیریت مبارزه با کرونا ویروس همچنین رعایت بهداشت فردی و همکاری و عزم جدی و نیز دقت شما مردم بزرگوار کرونا را شکست خواهیم داد و در کمال صحت و سلامت و عافیت و سربلندی امور روزانه به حالت عادی باز خواهد گشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: