کد خبر: 3779500
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
گروه اقتصاد - رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان این‌که محور اصلی ما در بنیاد برکت ایجاد اشتغال است، گفت: خوشبختانه در ایجاد اشتغال‌های اجتماع‌محور موفق بوده‌ایم و در طول چند سال گذشته ۴۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‎ایم.

به گزارش ایکنا از لرستان، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امروز سه‌شنبه، هجدهم دی در جمع خبرنگاران لرستان با بیان این‌که ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تاکنون دو هزار شغل در لرستان ایجاد کرده است، اظهار کرد: همچنین این ستاد نزدیک 500 شغل با مکانیزم‌های مختلف طرح آسمان و اجتماع محور در استان ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به این‌که قصد داریم با مساعدت استاندار لرستان، شهرستان دلفان را به‌عنوان شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی سامان دهیم و این‌کار ادامه خواهد یافت، اضافه کرد: امیدواریم ظرف دو سال آینده به منطقه قابل ارائه‌‌ای در این حوزه تبدیل شود.
مخبر با بیان این‌که در کل کشور مشغول خدمات هستیم و محور اصلی ما هم ایجاد اشتغال است، افزود: خوشبختانه در ایجاد اشتغال‌‌های اجتماع‌محور موفق بوده‌ایم و در طول چند سال گذشته 400 هزار شغل در کشور ایجاد کرده‎ایم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یادآور شد: اسامی و لیست 500 شغلی که امروز در لرستان رونمایی می‌‌‌شود در دسترس است و تسهیل‌گران مرتب پشتیبانی می‌کنند و در این زمینه بانک مهر همکاری خوبی با ما داشته است.
وی بیان کرد: طی 40 سال گذشته به‌ لحاظ مسائل امنیتی در اوج قرار داریم و ایران به نقطه قابل اتکایی در منطقه تبدیل شده است.
مخبر با بیان این‌که به‌ لحاظ مسائل سیاسی نیز انسجام خوبی داریم و از لحاظ اقتصادی هم کارهای بسیاری خوبی انجام داده‌ایم، اظهار کرد: البته در معیشت مشکل داریم و ایراد کار هم در این بوده که در این راستا کار را به مردم نسپردهایم.
وی یادآور شد: سال گذشته در کل روستاهای کشور نزدیک سه هزار میلیارد تومان کار شده و تعداد زیادی مدرسه، مسجد، پروژه زیربنایی، بنگاه‌های مختلف و ... ایجاد شده و امسال نزدیک 200 مدرسه، 10 هزار واحد مسکونی و ... احداث شده است.
بهره‌برداری از 500 طرح اشتغالزا، اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور در لرستان
برپایه این گزارش، امروز سه‌شنبه، 18 دی با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مدیر عامل بنیاد برکت، استاندار لرستان و جمعی از مسئولان استان عملیات اجرایی 110 پروژه عمرانی توسط بنیاد برکت در استان آغاز می‌شود.
این پروژه‌ها بهداشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی هستند. همچنین از 500 طرح اشتغال‌زا، اجتماع‌محور و تسهیلات محور در لرستان بهره‌برداری خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: