کد خبر: 4225609
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰

آغاز پویش نذر خون حسینی در لرستان

مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: طرح پویش نذر خون حسینی از ماه محرم آغاز و تا پایان ماه صفر در لرستان اجرا می‌شود.

علی سوری، مدیرکل انتقال خون لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتقال خون لرستان، علی سوری، مدیرکل انتقال خون لرستان، اظهار کرد: نذر دادن یکی از سنت‌های دیرینه کشور است که با رفتار ما عجین شده و در تمام ارکان زندگی تسری پیدا کرده بر همین اساس با فرارسیدن ماه محرم  پویش نذر خون برگرفته از این سنت امسال نیز با شعار «اهدای خون، فرهنگ حسینی نذر عاشقان» در لرستان آغاز شد. 

وی با بیان اینکه پویش نذر خون در لرستان همزمان با سراسر کشور از روز اول ماه محرم آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، تصریح کرد: پایگاه‌های اهدای خون شهدای علوی و شهید رستمی مقدم شهرستان خرم‌آباد و پایگاه اهدای خون شهید جوانمرد شهرستان بروجرد  همه روزه در دو شیفت صبح و عصر، پایگاه‌های اهدای خون در شهرستان‌های دورود، الیگودرز و کوهدشت  همه روزه در شیفت صبح از ساعت 8 تا 13 فعال و آماده پذیرش اهداکنندگان هستند. 

سوری بیان کرد: پایگاه اهدای خون شهرستان پلدختر روزهای سه شنبه و چهارشنبه، نورآباد روزهای یکشنبه، الشتر روزهای دوشنبه از ساعت 8 تا 13 فعال هستند. 

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به اینکه بیماران نیازمند منتظر دریافت خون هستند، گفت: افرادی داریم که برای تداوم زندگی همنوعان حاضر به اهدای بخشی از وجود خود هستند پس چه بهتر که این سنت حسنه با خون امام حسین(ع) آمیخته شود و باعث تعالی سنت دیرینه نذر می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از پنجم تا دهم محرم شیفت شب (از ساعت 20 تا 23) پایگاه اهدای خون شهدای علوی شهرستان خرم آباد نیز فعال خواهد شد.

سوری با بیان اینکه نیاز به خون همیشگی است، افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش نیاز به اهدای خون از همه مردم نوعدوست استان دعوت می‌کنیم با حضور در پایگاه‌های اهدای خون به سنت حسنه اهدای خون لبیک بگویند تا پویش نذر خون حسینی آغازی برای شروع اهدای مستمر هم استانی‌ها باشد.

مدیرکل انتقال خون لرستان ضمن تأکید بر حضور جوانان و بانوان برای اهدای خون اظهار کرد: از جوانان، اهداکنندگان مستمر و بانوان که 11 سال پیاپی است رتبه اول اهدای خون بانوان کشور را دارند دعوت می‌کنیم در پویش نذر خون محرم تا پایان ماه صفر شرکت کنند.

انتهای پیام
captcha